Sivas, ucuz ete kavuşacak

Sivas, et entegre tesisi sonunda mağazasına kavuşuyor. Et ve Süt Kurumunun birçok ilde olduğu gibi Sivas’a da satış mağazası açılacak.

Sivas, ucuz ete kavuşacak

SÜMEYRA DENİZ

2013 yılının Ocak ayında yapım süreci başlayan, Sivas İl Özel İdaresinin yoğun süren çalışmaları ile nihai noktaya gelen ve 2015 tarihinde ise Et ve Süt Kurumuna devri gerçekleşen Et Entegre Tesisinin ilk kesim töreni de 2016’da yapılarak tesis üretim aşamasına geçmişti. Sivas  Özel İdaresi tarafından yaptırıldıktan sonra Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına devredilen Et ve Süt Kurumunda günlük 350 küçük, 500 büyük baş hayvanın 4 bin 812 metrekare alanda kesim işlemlerinin yapıldığı ve çevre illerinde yararlandığı, 132 kişiye istihdam sağlayan Ulaş Kovalı Mevkiindeki Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası, kırsalda hayvancılığa can suyu olmaya başlarken, tüketicinin de faydalanması amacıyla birçok ilde bulunan kurum mağazasına Sivas’ta nihayet kavuşuyor.Edinilen bilgiye göre Ramazan ayından sonra açılışı gerçekleştirilecek olan mağaza Kangal Ağa konağı ile Eski Kız İmam Hatip Lisesi arasında bir alana açılacak.

VATANDAŞ DAHA UYGUN FİYATA ET ALABİLECEK

Adana, Ağrı Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Sakarya, Sincan, Van, Yozgat ve Sivas’ta kombinaları bulunan kurumun, yine Adana, Ağrı, Ankara, Bingöl, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Sakarya ve Yozgat illerinde kurum mağazaları hizmet veriyor. Diğer yandan franchisee mağazalara da sahip olan kurum, Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerinde satış yapan kurumun Sivas’a da et satış mağaza açması ile birlikte vatandaşlar daha ucuza et alabilecek. Mağazada, kilo dana kıyma, 28 lira 75 kuruş, kilo dana kuşbaşı ise 31 liradan satışa sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 04:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER