‘Sivas tarihinin en büyük yatırımını alıyor’

Sivas Valisi Davut Gül, kente Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük yatırımların yapıldığını söyleyerek, ‘’220 milyon lira devam eden yatırımların miktarı. Geçmiş yıllardaki harcanan paranın 4 katı daha fazla para harcanıyor’’ dedi.

‘Sivas tarihinin en büyük yatırımını alıyor’

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas’a yapılan yatırımlardan söz ederek, ‘’Sivas’ta Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımları yapılıyor. 220 milyon lira devam eden yatırımların miktarı. Geçmiş yıllardaki harcanan paranın 4 katı daha fazla para harcanıyor’’ dedi. Sivas Fen Lisesinde okuyan ve üniversite sınavında başarı gösteren öğrenciler ve aileleriyle bir araya gelen Vali Gül, genel yatırımların yanı sıra eğitime de verilen desteklerden söz etti. Vali Gül yaptığı açıklamada, ‘’Geçen yıl fen lisesinde üniversiteye yerleşme oranı yüzde 36 iken bu yıl yüzde 50’nin üzerine çıktı. Yüzdelik anlama baktığımızda başarının arttığını görüyoruz. Bu anlamda velilerimiz ve öğrencilerimiz fedakârlık gösterdiler.

Sivas’ta eğitim kalitesinin artması çok önemli. Bu konuda Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz büyük çalışmalar göstermektedir. Kendisine ilimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Üniversite sınavında başarı gösteren öğrencilere başarılar diliyorum. Hem öğretmenlerimizi hem de velilerimizi gayretlerinden dolayı kutluyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER