‘Sivas sanayisini ihya edeceğiz’

Saadet Partisi Sivas Milletvekili adayı Dursun Coşar, AK Parti hükümetinin Sivas’a yönelik icraatlarını eleştirdi ve milletvekili seçildiği takdirde yapacağı çalışmalardan söz etti. Coşar, ‘’1976 yılında birinci OSB’yi, 1996 yılında ikinci OSB’yi karar altına aldı isek, yeniden bize görev verildiğinde buraları ihya edeceğiz’’ dedi.

‘Sivas sanayisini ihya edeceğiz’

YÜKSEL MENEKŞE

Saadet Partisi Sivas Milletvekili adayı Dursun Coşar gazetemizi ziyaret ederek, seçim öncesi değerlendirmeler yaptı ve milletvekili olduğu taktirde yapmayı planladığı çalışmalardan söz etti. Coşar, ‘’Biz milletvekili olursak nasıl ki, 1976 yılında birinci OSB’yi, 1996 yılında ikinci OSB’yi karar altına aldı isek, yeniden bize görev verildiğinde buraları ihya edeceğiz. 1989 yılında Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu göreve başlar başlamaz belediyecilikte ilklere imza atan genel başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Temel Karamollaoğlu’nun ifade ettiği gibi ilk işimiz 4. Demir çelik fabrikasını faaliyete geçirmek ve Sivas’a binlerce kişinin istihdam alanı açmak olacak. Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas ve bir büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız. Aziz hemşerilerimizin desteğiyle başaracağız inşallah’’ dedi.

 ‘Kayseri’nin mahallesi olduk’

Coşar AK Parti hükümetini eleştirerek, ‘’AK Parti milletvekili sayın Habip Soluk’un, Kayseri Sivas’ın ilçesi iken, Sivas Kayseri’nin mahallesi haline geldi ifadesi kafaları karıştırdı. Sivas’ın üniversite öğrencilerinin simit, çay ve Türk kahvesi parasıyla büyüyemeyeceğini Sivas’ın büyümesi için sanayiye, ihracata, ithalata ve tarım ve hayvanlılığın gelişmesine bağlı olduğunu açıklamıştık. Sayın Habip Soluk durduğu yeri karıştırmış olmalı ki, muhalefet milletvekili gibi konuşmaktadır. 16 yıldır iktidarda olan AK Parti zamanında DSİ, Dikim Evi, Kangal Termik Santrali vs bu hükümet döneminde gitmiştir. Elimizden alınanların yerine de istihdam ve üretime yönelik hiçbir yatırım yapmadığı gibi elimizdeki olanlardan da mahrum bırakmışlardır. Sivas’ın 2002’den beri beş milletvekili vardı ama Sivas’ın temsil liyakatine sahip vekilleri yoktur. İllere teşvik kanunu çıkarken, iktidarın verilleri köy şenliklerinde gezmekle, berber, kasap dükkanı, köfte kebap salonu açmakla meşguldüler. Kentsel dönüşüm ofisinden şehir dokusuna nizam vermekteydiler’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER