Sivas meydanlar şehrine dönüşecek

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas Kent Meydanı Türkiye’nin en güzel meydanlarından birisi. Sivas’ta meydanların sayısını artırıyoruz. Farklı farklı ülkeleri gezerek Sivas’a gelen insanlar, Sivas’ın meydanına hayran kalıyor. Sivas meydanlar şehrine dönüşecek” dedi.

Sivas meydanlar  şehrine dönüşecek

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, eski stadın bulunduğu alanın Sivas’a ekstra değer katacağını söyledi. Eski stadın bulunduğu alanın meydana dönüştürüleceğini aktaran Aydın: “Eski stadın alanı meydan olacak. TOKİ’ye başka bir yer vereceğiz. Sahra depolarının bulunduğu alan özel İdareye devredildi. Eski stadın yeri de Özel idareye verilecek” dedi.

Eski statta yıkımların başladığını da hatırlatan Aydın: “Sivas’a bir meydan daha kazandırıldı. Sivas Kent Meydanı Türkiye’nin en güzel meydanlarından birisi. Eski Numune hastanesinin bulunduğu alan yeni bir park alanı oluyor. Eski stadın olduğu alan yine meydan olacak. Dolayısıyla Sivas meydanlar şehrine dönüşecek. Farklı farklı ülkeleri gezerek Sivas’a gelen insanlar Sivas’ın meydanına hayran kalıyor. Belki bize sıradan gibi geliyor ama öyle değil. Kent meydanı Sivas’ın en önemli markalarından biri haline geldi. 3 Kuşağı bağrında barındıran Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemini bir meydan etrafında toplamak gerçekten her şehre nasip olmaz. Kent meydanını besleyen meydanlar yaptığımızda turizm noktasında önemli adımlar atacağız. Sivas ciddi anlamda Kültür Turizmine ev sahipliği yapan illerden biri olacak. Eski stadın olduğu alanında Sivas’a ekstra değer katacak yeni bir meydan olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER