Sivas, ikinci Balıklı Kaplıcaya kavuşuyor

2011 yılında turizm bölgesi ilan edilen ve o yıldan buyana hiçbir çalışma yapılmayan ‘Kalkım Balıklı Kaplıca’ için, Bakanlıktan imar onayı çıktı. Kararı açıklayan AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, ‘’Sivas’ımıza ikinci balıklı kaplıcayı kazandıracağız’’ müjdesini verdi.

Sivas, ikinci Balıklı Kaplıcaya kavuşuyor

YÜKSEL MENEKŞE

Suyu ve balıklarıyla dünyada bir benzeri daha bulunmayan Balıklı Kaplıca’nın bir diğer kaynağı olan ‘Kalkım Balıklı Kaynak’, yıllardır beklediği yatırıma kavuşuyor. Gazetemizde haberi ile yer alan ve Kalkım’ın turizme kazandırılması için yıllardır mücadele eden Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, bölgenin 6 vali gördüğünü ancak bir çivi dahi çakılmadığını söylemişti. 2000 yılında Kalkım’ın turizme kazandırılması gündeme gelmiş, 2011 yılında ise turizm bölgesi olarak ilan edilmişti. Ancak o günden bu güne hiçbir çalışma yapılmaması tepki toplamıştı. İl Özel İdaresi bünyesinde olan Kalkım’ın dünya turizmine açılma potansiyeli varken, hiçbir çalışma olmamasından yakınan Başkan Öztürk, buraya belediye olarak talip olduklarını açıklamıştı.

Yaşanan gelişmeler sonucunda Kalkım’a yatırım adımları atıldı. AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, yaptığı açıklama ile Turizm Bakanlığından Kalkım Balıklı kaplıca için imar planının onaylandığını söyledi. Şahin, ‘’Kangal Balıklı kaplıca ile aynı özelliğe sahip Kalkım Balıklı Kaplıcasının imar planları da bakanlık tarafından onaylanmıştır. Orada da ikinci bir Balıklı Kaplıcayı Sivas’ımıza ve Kangal’ımıza kazandırmış olacağız’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER