“Sivas güvenilir bir şehir”

Çamlıbel Elektrik Dağıtım Şirketi (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, kurum olarak yaptıkları faaliyetler ve projeler hakkında Vali Davut Gül’e brifing verdi. Elektrik kullanımında ki kayıp kaçak oranının az olması ile ilgili Vali Davut Gül, “Bu konu Sivas’ın emin şehir olduğunun, güvenilir bir şehir olduğunun göstergesidir” dedi.

“Sivas güvenilir bir şehir”

SÜMEYRA DENİZ

ÇEDAŞ’ın  2017 yılı içerisinde yaptığı projeler faaliyetler ve 2013 hedeflerine yönelik çalışmaları hakkında sunum yapan Akboğa, 2017 yılını  133 milyon 580 bin TL’lik  yatırımla kapattıklarını aktardı.  2017 yılı içerisinde 12 bin 717 yeni abone yapıldığını kaydeden Akboğa, “ Kırsala ciddi anlamda yatırımlarımız var. 2017 yılı başında kırsalda büyük bir yatırım atağı başlatma kararı aldık şirketimi 2017-2023 yılları arasında köylerin elektrik şebekelerini yenileyerek kırsalda yaşayan tüketicilerimize kaliteli, kesintisiz ve sürekli enerji temini konusunda önemli bir çalışmaya imza atacak bu hedefler doğrultusunda 2017 yılında toplam 133,5 milyon TL’lik yatırım yaptık” dedi.

Yine 2017 yılı içerisinde armatürün değişiminin yapıldığını ifade eden Akboğa, “ Bu değişimin tutarı 10 Milyon TL,  trafolarda ise 250 trafoda değişim yaptık ancak 2 bin 500’e yakın değişmesi gereken trafo var değiştirilen trafoların mali tutarı 3,6 Milyon TL” şeklinde konuştu.

Akboğa ayrıca çevrimiçi takip merkezi sayısının 140 olduğunu ve bu sayının 2018 yılı içerisinde 200’e çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Vali Davut Gül ise Sivas’ta her sektörde bir iyiye gitme olduğunu belirterek, “ Köyler yaşamalı projesini başlattık biliyorsunuz bunun mantığı şu köylerde yeni yerleşim yerlerinin tespit edilmesi ile ilgili bir komisyon oluşturduk mevcut sistemde tarım il müdürlüğü çevre ve şehircilik, defterdarlık bunların arasında ki mülkiyet sorununun çözülmesi vatandaşa verilmesi 5,6,7 yılı bulanlar oluyordu biz istiyoruz ki çok kısa sürede vatandaşa arsa üretelim 10 bin arsa üreteceğiz inşallah yaklaşık 2 bin 500 civarında olan kısmını ürettik kalan kısmını da üreteceğiz bunun tabii alt yapı ile ilgili ihtiyaçlar olacak enerji ihtiyacı da olacak bizim il özel idaresinde bu işi yapan arkadaşlarla irtibatta olursanız hangi köylerde çalışma yapılıyorsa şimdiden en azından sizde bir sonra ki veya 2 sonra ki yatırım programınızda göz önünde bulundurursunuz” dedi.

Sivas’ta kayıp kaçak oranının yüzde 15’e düşmesi ile ilgili Gül, “ Bu konu Sivas’ın emin şehir olduğunun göstergesidir güvenilir bir şehir olduğunun göstergesidir” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER