Sivas, gurbetçilerini ağırlıyor

MELDA GENEŞ

Sultanlar şehri Sivas, gurbetçilerini ağırlıyor. Tam 1,5 yıldır memleket hasreti çeken gurbetçilerimiz, yasakların kalkmasıyla birlikte soluğu memleketleri Sivas’ta aldı. Adete akın akın Sivas gelen yerli ve yabancı turistler, esnafların da yüzünü güldürmeye başladı. Sılayı rahim yapan hemşerilerimiz, Sivas’ın tarihi ve turistik mekanlarını gezerek özlemlerini gideriyorlar.

İstasyon Caddesi, tarihi Kongre Binası ve Çifte Minareyi büyük bir heyecanla gezen hemşerilerimiz, bol bol hatıra fotoğrafı ve selfi çekmeyi de ihmal etmiyorlar.

Tarihi çifte minareyi ziyaret eden gurbetçilerimiz, el sanatları üzerine faaliyet gösteren esnaflardan da alış veriş yapmayı ihmal etmediler.

Uzun bir aradan sonra tekrar Sivas’a gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten bazı hemşerilerimiz, “Pandemiden dolayı büyük özlem çektiğimiz memleketimize gelmekten dolayı çok mutluyuz” dedi

Hiçbir memleketin insanın kendi memleketi gibi olmadığını vurgulayan gurbetçilerimiz, Dünyayı etkisi altına alan Korana virüs nedeniyle gelemedikleri Sivas’a tekrar kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını, izinleri boyunca özledikleri tüm yerlere giderek hasretlerini gidereceklerini belirttiler.

Binlerce ölüme neden olan korana virüsten bir an evvel kurtulmayı temenni eden gurbetçiler eski yasakların gelmemesi için herkesin aşı olmasını tavsiye etti.

Tarihi çifte minarede bulunan esnaflar ise, gurbetçilerin Sivas’a gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, tüm esnafların gurbetçilere gereken önemi ve hassasiyeti göstermelerini istediler.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER