Sivas eğitimde 33. sırada

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Sivas eğitimde 81 il arasında 33 sırada. Eğitim değerlerimiz Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu yıl İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitim yatırımlarımızın toplamı 300 milyon. Her geçen yıl eğitimdeki başarımızı artırıyoruz” dedi.

Sivas eğitimde  33. sırada

Mehmet TIRPAN

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Sivas’ın eğitim noktasında oldukça iyi seviyelerde olduğunu belirterek: “Sivas eğitimde 81 il arasında 33 sırada. Eğitim değerlerimiz Türkiye ortalamasının üzerinde. Yapılan lisans yerleştirme sınavında ve TEOG sınavında Türkiye ortalamasının üzerinde sonuçlar elde ettik. Sivas’ta geldiğimiz nokta azımsanacak nokta değil. Birçok ilde fiziksel alt yapı Sivas’taki kadar iyi değil” dedi.

Sivas’ta 75 öğrencinin Tıp, 50 Öğrencinin ise Hukuk Fakültesini kazandığının altını çizen Altınsoy: “Hukuk ve Tıp Fakültesini kazana öğrencilerin yanı sıra 143 öğrenci Mühendislik Fakültesini kazandı. 205 kişi yine öğretmenliği kazandı. Çok güzel sonuçlar elde ettik. Umarım inşallah bu sene daha iyi sonuçlar alırız. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitim yatırımlarımızın toplamı 300 milyon. Sivas’ta mutlaka tekli eğitime geçme anlayışı içerisindeyiz. Sivas olarak tekli eğitime geçmek için gün sayıyoruz. İlçelerimizde tekli eğitim veren okulumuz yok. Tekli eğitim veren il merkezinde 2-3 okulumuz var. Gelecek sene tekli eğitim yapan okulumuz kalmayacak. 60’a yakın İlkokul, Ortaokul ve Lise onarım inşaatlarımızı yaptık. Yazın onarımlar yapıldı. Onarımlarla ilgili Ocak ayına okullardan teklifler aldık. Mühendisler gidip yerinde keşif yapıyorlar. Nisan ayında onarıma alınacak okullar netleşiyor. Haziran’da ihaleye çıkıyoruz. Şuanda 205 kadar okulumuzun onarımı bitti. Geçen sene 60 okulun onarımı yapılmıştı. 600 okulun 3’te biri onarıldı. Hiçbir okulda eğitim ve öğretim aksatılmadı” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15