SİVAS, CUMHURBAŞKANINDAN BÜYÜKŞEHİR MÜJDESİ BEKLİYOR

Sivas Cumhurbaşkanından büyükşehir olma müjdesinibekliyor. Her seçimde AK Parti hükümetine oldukça destek veren Sivas 2019 seçimlerine büyükşehir statüsüne kavuşmuş olarak girmek istiyor.

SİVAS, CUMHURBAŞKANINDAN BÜYÜKŞEHİR MÜJDESİ BEKLİYOR

SÜMEYRA DENİZ

 

İçişleri Bakanlığı'nın ‘2017 Yılı Performans Programı'nda büyükşehir sayısının artırılması için yapılacak çalışmalar belirlenmişti. Bakanlık 2017'de, “Yeni büyükşehir belediye modelinin takibi ve uygulanabilirliğini sağlamaya yönelik çalışmalar düzenledi.

Bakanlığın çalışmaları üzerine içeresinde Sivas’ın da bulunduğu 21 ilin büyükşehir yapılması planlanıyordu. Sivas ise 10 Aralık Pazar günü Sivas’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Sivas’ın büyükşehir olmasına dair müjdeyi vermesini bekliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Milletvekilleri ile bir araya gelerek bu sorunu görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan Milletvekillerinin, büyükşehir kapsamında olmayan illerde hizmetlerin götürülmesinde sıkıntı yaşandığı, farklı imar kararları aldığını belirtmesi üzerine, "Bu sorunu biz de tespit ettik. Yeni bir düzenleme yapacağız. Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir. Büyükşehir merkez belediyeler güçlendirilecek" demişti.

Sivas şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın referandum öncesi verdiği müjdenin hayata geçmesini bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER