Sıcak Çermik ve Yıldız Dağı birbirine bağlanıyor

Sıcak Çermik ile Yıldız Dağı arasında yer alan ve Çırçır nahiyesini de içine alan yol ağı çalışması sürüyor. Yolun tamamlanmasıyla birlikte Yıldız Dağı’nda kayak yapan bir kişi, akşam ise termal suların keyfini sürebilecek.

Sıcak Çermik ve Yıldız Dağı birbirine bağlanıyor

 

MEHMET TIRPAN

Sıcak Çermik ile Yıldız Dağı’nı birbirine bağlayacak olan yol çalışması 2019 yılında bitirilecek. Yatırım programına dâhil edilen yol ağı ile ilgili olarak Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından proje hazırlandı. İhalesi yapılan ve yaz aylarında çalışmalara başlanacak olan Sıcak Çermik ile Yıldız Dağı arasında ki 53 kilometrelik yol iki bölgeyi birbirine bağlayacak. Hem dağ turizmi, hem termal turizmin bir arada yürütüleceği yeni çalışma sayesinde Yıldız Dağı önemli bir yatırımı daha kazanmış olacak. Gündüz Yıldız Dağı’nda kayak yapan sporcu, yapılan yol ile akşam termal suların keyfini sürebilecek.

ÇİFT YOL İLE ULAŞILACAK

Çırçır yolunun yapılmasıyla birlikte Yıldız Dağı’na ulaşım daha da kolay bir şekilde sağlanmış olacak. Hem Paşafabrikası tarafından hem de Sıcak Çermik bölgesinden Yıldız Dağı’na gidiş gelişler sağlanabilecek. Proje kapsamında Havalimanı ile Çırçır yolu bağlantıları da sağlanarak önemli bir iş gerçekleşmiş olacak. Bu sayede uçaktan inen bir kişi direkt olarak Yıldız Dağı’na kolaylıkla ulaşabilecek.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 04:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER