SGC olağan üstü kongre yaptı

SGC olağan üstü  kongre yaptı

HABER MERKEZİ

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Olağan üstü genel kurulunu yaptı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal'ın vefatın ardından Başkanlığa seçilen Hakan Sezerer SGC Yönetim Kurulu ile birlikte Cemiyete yeni üyelerin üye olmasıyla temsil gücünü artırmak adına Olağan Üstü Kongre kararı alınmıştı.

Olağan üstü kongreye canlı olarak bağlanarak seçimin hayırlı olmasını dileyen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca " İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile görüşerek basının içinde bulunduğu zor durumu anlattık. Ay sonuna kadar mutlak surette Basın İlan Kurumu zammının çıkacağını söyledi. Ayrıca büyük sıkıntı yaşayan TV’lerin uydu bedelleri konusunda da iyileştirilmeye gidileceğini bize ifade ettiler. Sivas Gazeteciler Cemiyetinin kongresi hayırlı olsun ve yakın bir zamanda da ilinizi ziyaret edeceğim.” dedi.

Yapılan olağan üstü kongrede Merhum Başkan Fikret Ünsal Kongre Divanına verilen dilekçe ile Onursal Başkan olarak kongreye katılan tüm üyelerin oy birliğiyle ebedileştirildi.

Mali bütçe ve faaliyet raporunu SGC Genel Sekreteri ve Divan Başkanı Osman Nuri Kesici okuyarak oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

Seçim yeni Yönetim ve Denetim Kurulu tek liste olduğu için açık oylama yapılarak oy birliğiyle kabul edildi.

Kongrede konuşan Başkan Hakan Sezerer ise Yerel medyanın sorunlarını biliyoruz. TGF olarak ve SGC olarak hem basın kuruluşlarının hem de basın çalışanların hakkını korumak ve birlikteliğimizi artırmak için aldığımız olağan üstü genel kurulda oluşan yeni yönetim Sivas Basınına güç katacaktır. Onursal Başkan olarak Fikret abimizi cemiyetimizde yaşatacağız." dedi.

SGC OLAĞAN ÜSTÜ YÖNETİM KURLUNDA ŞU İSİMLER YER ALDI

Hakan Sezerer (Başkan), Osman Nuri Kesici, Yılmaz Kozu, İsmail Dursun, Yusuf Ziya Ünsal, Şeref Gülmez, Yılmaz Kozu, Nejdet Çömlekçioğlu, Hilal Sezerer, Yasemin Tuğçe Kaya, Regaip Tütüncü, İsmail Ayhan ve Mehmet Bozduman

DENETİM KURULU ÜYELERİ

Mehmet Bakır, Oğuz Demirkaya, Cemil Duymaz, Ahmet Çınar, İshak Kaan Usta, Selcen Küçükçonğar, Talha Deniz Demirkaya ve Hatice Kurt Olağan Üstü Genel Kurul sonrası SGC üyeleri Şehit Gazeteci İsmail Güneş Basın Sitesinde toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20