Sezgin’in bilim dünyasına katkıları anlatıldı

Sezgin’in bilim dünyasına katkıları anlatıldı

HABER MERKEZİ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2019 yılının 'Fuat Sezgin Yılı' ilan edilmesi anısına kaleme aldığı 'Bilimler Tarihi Dostu Prof. Dr. Fuat Sezgin' kitabı ile emekli Vali - Yazar Adnan Yılmaz, Sivas'ta öğrencilerle konferansta bir araya geldi.

Buruciye AŞ ve Kültür AŞ'nin destekleriyle, İl Kültür Müdürlüğünün katkılarıyla Emekli Vali - Yazar Adnan Yılmaz'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta Bilimler Tarihi Dostu Prof. Dr. Fuat Sezgin'i Anlamak konulu program düzenlendi.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa; Sivas Valisi Salih Ayhan, kurum müdürleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Emekli Vali Yılmaz, birçok değerli İslam Bilim eserlerinin unutulmasına mani olan, onları gün yüzüne çıkaran ve İslam medeniyetinin kazandırdığı sayısız keşfi, buluşu ve gelişmeyi dünya bilimine tekrardan hatırlatan ve günümüze taşıyan, imanın ve gayretin neticesinde bilim dünyasına adını altın harflerle yazdıran Prof. Dr. Fuat Sezgin'in hayatını hakkında katılımcılara bilgi aktardı.

Büyük bir ilgiyle takip edilen konferansın sonunda Emekli Vali Yılmaz, Bilimler Tarihi Dostu Prof. Dr. Fuat Sezgin'i Anlamak isimli kitabını katılımcılara imzaladı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER