“Seyfebeli projesi bizim kızıl elmamız”

Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Seyfebeli küçük sanayi sitesi projesi bizim kızıl elmamız. 200 250 üyemiz Seyfebeli Sanayi bölgesinden dükkân alabilmek adına kayıtlarını yaptırdılar. Krediler çok uygun olacak. Esnaflara bu projeyi kaçırmamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

“Seyfebeli projesi  bizim kızıl elmamız”

Mehmet TIRPAN

Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Seyfebeli küçük sanayi sitesi projesi bizim kızıl elmamız. İşyerleri her sektörün çalışma şartlarına göre tasarlanacak. Yapımı tamamlanıp, müteşebbisimize düşük taksitler ve uzun vadelerle sunulacak. Daha sonra da öncelikli olarak Eski Sanayi Çarşısı, Ata Sanayi, 4 Eylül Sanayi, Toptancılar Sitesi gibi şehirde dağınık haldeki işyeri ve sanayi alanlarının buraya taşınması sağlanacak” dedi.

Sanayilerin bir alanda toplanabilmesi için bir önceki dönem Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’e o bölgenin imara açılması noktasında girişimlerde bulunduklarını da aktaran Demirgil: “Organize Sanayi Bölgesi’ne en yakın yer olan Seyfebeli’nde, yaklaşık 7 milyon m2 alanda, toplam 5 bin işyerinin bulunacağı sektörel bazlı, küçük ve orta ölçekli yeni sanayi siteleri inşa edilecek. Küçük sanayicimiz hem modern bir işyerine sahip olacak hem de bir araya gelip sektörel pazar gücü kurabilecek. Sitede banka, otel, kargo, sağlık tesisi gibi sosyal donatılar yer alacak. 200 250 üyemiz Seyfebeli Sanayi bölgesinden dükkân alabilmek adına kayıtlarını yaptırdılar. Sanayiciler projelerin biran evvel hayata geçirilmesi noktasında sabırsızlanıyor. Seyfebeli projesi çok büyük bir proje. 5 bin adet dükkânın yerinin tahsis edilmesi, kamulaştırmaların yapılması zaman alacak. Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi yapılarak Sivaslı ustaların kullanımına en kısa sürede sunulacak. Krediler çok uygun olacak. Esnaflara bu projeyi kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. Eski sanayi yıkılıyor ata sanayi de problemler var. 4 Eylül Sanayi sitesindeki esnafımız kesinlikle sanayi bölgesi kalkacak diye tedirgin olmasınlar. Kesinlikle 4 Eylül Sanayi Sitesi kalkmayacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15