Şehzade Abdülhamid, Sivas’taki dedelerini ziyaret etti

Abdülhamid Hanın 4’üncü Kuşak torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, ülke genelinde katılacağı konferansların ilkini Sivas’ta gerçekleştirdi. Şehzade Abdülhamid, Yukarı Tekke Mezarlığında bulunan dedesi Beyazıt ve oğullarının kabrini ziyaret ederek, Sivas misafirperverliğine övgüler yağdırdı.

Şehzade Abdülhamid, Sivas’taki dedelerini ziyaret etti

YÜKSEL MENEKŞE

Sultan II. Abdülhamid Han'ın 4’üncü kuşak torunu olan Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, ‘Dedem Abdülhamid Han’ konulu konferansın ilkini Sivas’ta gerçekleştirdi. Şehzade Abdülhamid, konferansın yanı sıra Sivas’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret eden Şehzade, Yukarı Tekke caminde meftun, Kanuni Sultan Süleyman Han’ın oğlu Bayazıt ve Bayazıt’ın oğulları Osman, Orhan ve Abdullah’ın kabirlerini de ziyaret etti. Sosyal medya aracılığı ile ziyaretini duyuran Şehzade Abdülhamid, ‘’Şehzade Bayazit birinci Süleyman’ın Hürrem Sultan’dan olma üçüncü şehzadesidir. Kütahya, Konya ve Karaman Sancak Beyliklerinde bulunmuştur. Annesi Hürrem Sultan’ın koruması ile kendini tahtın varisi olarak görmeye başlamış. Ancak annesi öldükten sonra güçsüz kalmışken ablası Mihrimah Sultan şehzade Bayazit’e sahip çıkmıştır. Fakat babasının şehzade Selim’in tarafını tutmasıyla kendisine taraftar toplamaya başlamıştır. Allah mekânlarını cennet eylesin’’ dedi.

Sivas’ın misafirperverliğini de öven Şehzade Abdülhamid, ‘’Sivas’ta, Vali bey başta olmak üzere bizleri misafir eden dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri misafir gibi değil de burada yaşıyormuş gibi hissettirdiler. Bir aile ortamı gibi. Çok sevindik ve memnun olduk. Konferansımıza ilk olarak Sivas’ta başladık, uzun zamandır da gelmek istiyorduk. İnşallah siz de Sivas’a gelin, Sivas halkını görün, burada yatan zatları görün, bizim burada ki dedelerimizi görün’’ diyerek takipçilerini Sivas’a davet etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 04:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER