Şehri, ahenk ve uyum geliştirir

Sivas Belediye Başkanı Sami aydın, bir şehrin gelişebilmesi için olmazsa olmaz konularıbn başında ahnek ve uyumun geldiğine dikkat çekti. Başkan Aydın, “Ben Belediye Başkanı olarak şuna inanıyorum bir şehirde ahenk uyum birlik ve beraberlik varsa o şehirde gelişmenin olmaması mümkün değildir. Buda Sivas’ımızda var. Şehrimiz yatırımcıların istediği ve talep ettiği her türlü alt ve üst yapıya sahip” dedi.

Şehri, ahenk ve uyum geliştirir

SÜMEYRA DENİZ

Sivas Ticaret Odası vergi rekortmenleri ödül töreninde konuşan Sami Aydın Sivas’ın dünden bugüne gelişi hakkında önemli bilgiler verdi.Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas gerçekten Milli Eğitim Bakanımızın öncülüğünde Valimiz diğer Milletvekillerimiz ve STK’larımız ile büyük bir ahenk ve uyum içerisinde yoluna devam ediyor. Ben Belediye Başkanı olarak şuna inanıyorum bir şehirde ahenk uyum birlik ve beraberlik varsa o şehirde gelişmenin olmaması mümkün değildir. Çok uzun değil kısa bir zaman önce 2003’te Sivas’ta istihdam özel sektör anlamında son derece kısıtlı ama bugün geldiğimiz noktada Allah’a çok şükür 200 milyon doların üzerinde ihracat, 10 bine yakın sadece organize sanayide istihdam ve çok sayıda değişik alanlarda üretimin olduğunu görüyoruz” dedi.

ŞEHRİN KALKINMASI İÇİN HERKESE FARKLI GÖREVLER DÜŞÜYOR

Belediye Başkanı sami aydın, bir şehrin kalkınabilmesi için herkese farklı görevler düştüğünü belirterek, “Ben ilk Belediye Başkanı olduğum dönemde büyük şehirler başta olmak üzere yurt dışı da dâhil yatırımcıları Sivas’a çekmek üzere yoğun bir çaba sarf etmiştik. Ancak o zaman ben bir yatırımcının şehre gelmesi için nelere ihtiyaç var o zaman anlamıştım. Her görüştüğümüz yatırımcılar yaptığımız toplantılarda şunları ifade ediyorlardı, gümrüğünüz var mı? Bizim gümrüğümüz yok o zaman. İşte hangi markalar var Sivas’ta yani Sivas’ta marka yok Sivaslılar var işte AVM var mı 5 yıldızlı otel var mı işte büyük şehirlere nasıl ulaşılıyor? O zaman havaalanı çalışmıyor uçaklar yok. Yollar biliyorsunuz duble yol değil ve şehrin alt yapısı nasıl yeşil alan var mı, kanalizasyonlar düzenli çalışıyor mu, su sıkıntısı var mı, hava kirliliği var mı? Yani o kadar çok şey söylediler ki biz artık ne diyeceğimizi şaşırdık ve ben şu kanaate vardım.  Biz Sivas Belediyesi olarak yatırımcıyı Sivas’a çekmek için önce belediye olarak kendi işlerimizi en iyi şekilde yapmamız lazım.  Bu şehre gelen insanın çocuklarının kendi ailesinin nelere ihtiyacı var, bunları eksiksiz bir hale getirmemiz lazım.  Çocukları okula gidecek, ‘Kaliteli eğitim var mı?’ Allah’a çok şükür bugün Türkiye de bildiğim kadarıyla öğrenci sayısı ve derslik itibari ile en iyilerden birisi Sivas. Bu nedenle Bakanımıza şükranlarımızı, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah razı olsun kendilerinden ve eğitim alanında Sivas’ın diğer şehirlerden bir farkının kalmadığını bugün görüyoruz” dedi.

 

 

 

ANADOLU İNSANI SAHTEKÂRLIĞI BİLMİYOR

 

Belediye Başkanı Sami Aydın, Anadolu insanının sahtekarlığı, hırsızlığı bilmediğini dile getirerek, “Biz sivil toplum örgütleri olarak, Sivaslı müteşebbisler olarak gerçekten Anadolu insanı sahtekârlığı bilmiyor, hırsızlığı da bilmiyor çok şükür. Anadolu insanı samimi olarak emeği ile para kazanmak istiyor. Evet imkânları çok güçlü değil sermayesi çok güçlü değil ama çalışkan zeki ve dürüstçe ticaret yapmak istiyor burada belki desteği en çok hak eden yerlerden birisi diye düşünüyorum ben eğer bu destekte de yeteri kadar katkı sağlanırsa ben bu arkadaşlarımızın çok başarılı işlere imza atacaklarına eminim Allah’a çok şükür her geçen gün daha iyiye gittiğimizi görüyoruz daha iyiye gitmemek için de hiçbir neden yoktur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER