Seçim Türkiye için zorunluluk

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Sivas’ta teşkilat toplantısına katıldı. Erken seçim sürecini değerlendiren Yalçın, ‘’Seçim Türkiye için bir zorunluluk. Türkiye’nin bir önce çok güçlü, dirayetli, istikrarlı olarak 5 yıl yürüyebilecek bir zemine kavuşmuş olması gerekiyor’’ dedi.

Seçim Türkiye için zorunluluk

YÜKSEL MENEKŞE

Teşkilat toplantısı için Sivas’a gelen Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamlarında ziyaret etti. Ardından çeşitli ziyaretlerde bulunan Yalçın, erken seçim sürecini değerlendirerek seçimin Türkiye için zorunluluk olduğunu söyledi. Yalçın yaptığı değerlendirmede, ‘’Teşkilatımız büyük bir teşkilat. Seçim Türkiye için bir zorunluluk. Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemine geçmiş olması ile millet zaten bu konuda tercihini yaptı. Bunun ileride geride yapılması konusu siyasilerin tercihidir. 24 Haziran tarihine alınmış olması isabetli ir karardır. Çünkü belirsizlik bürokrasiyi anında gevşetir ve bu da millete sağlıklı yansımaz. O nedenle bu tip süreçlerin bir an önce sonuçlanması gerekmektedir.

Türkiye çok sıkıntılı bir süreçten geçti ve şu anda da etrafı çok sıkıntılı ve hepsi Türkiye için önemli parametrelerdir. Türkiye’nin bir önce çok güçlü, dirayetli, istikrarlı olarak 5 yıl yürüyebilecek bir zemine kavuşmuş olması gerekiyor. Şimdiye kadar Türkiye bu süreçler içerisinden Cumhurbaşkanımızın dirayeti ile çıkmayı başardı’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 04:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER