Savaşçı öğrencilere öğütler verdi

Savaşçı öğrencilere  öğütler verdi

HABER MERKEZİ

İlçenin Gençleri Öncülerle Buluşuyor adlı program düzenlendi. Hafik’te gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hafik Şehit Âdem Çelik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Program İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit Yıldız'ın selamlama konuşması ile başladı. Yıldız'ın ardından Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

Çocukluk ve eğitim yıllarından bu güne hayatından kesitlerle yaşam hikâyesini öğrencilerle paylaşan Savaşçı, altın değerinde öğütler de bulundu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Savaşçı, “Eğer hakikaten inanır ve isterseniz, hayatta başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Bol bol kitap okuyun ve kendinizi en iyi şekilde geliştirin. Yaşadığımız çağda bilgiye ulaşmak çok kolay. Bir cep telefonu üzerinde hemen her bilgiye kolaylıkla erişebiliyoruz. Ama bunu kullanırken de bağımlısı olmamanız lazım. Muhakkak bir günlük tutunuz. Çünkü kâğıda yazılan hiçbir şey unutulmaz. Bunun yanında bir gelecek tutunuz. Şuan neredesiniz ve gelecekte kendinizi nerede görmek istiyorsunuz. Bir hedefiniz, amacınız olsun. Hedefsiz ve amaçsız hiçbir şey olmaz. İnanın, dua edin ve hakkınızda hayırlısını isteyin. Nefse ağır giden hakkından hayırlısıdır. Siz, eğer hakikaten elinizden geleni yapmışsınız ama Yüce Allah bunu nasip etmemişse bilin ki orada bir hayır vardır. 'Şer gördüklerinizde hayır, hayır gördüklerinizde şer vardır' buyuruluyor zaten. Her zaman aklınızı kullanın ve olaylara geniş bir perspektifle bakın. Bir hayat planınız olsun ve bu plana muhakkak sadık kalın. Kısa, orta ve uzun vadeli planlarınız mutlaka olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Savaşçı, programın düzenlenmesinde emeği geçen İlçe Kaymakamı Hacı Kerim Meral ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit Yıldız'a teşekkür etti. Meral ise Savaşçı'ya teşekkürlerini ileterek hat sanatı ile isminin yazılı olduğu tablo hediye etti.

Savaşçı'ya önemli paylaşımları için teşekkür eden Meral, her başarı hikâyesinin ardında bir emek ve alın teri olduğunun altını çizerek, başarmak için çok çalışmak gerektiğine vurgu yaptı.

Meral; "Ne iş yaparsanız yapın, bunu eğitimli bir birey olarak yapın. Çiftçi de olsanız, marangozda olsanız eğitimli ve bilinçli olun. Bunun yolu da bu sıralardan geçiyor. Biz sizlere illaki doktor olun, mühendis olun, kaymakam, vali olun demiyoruz. Sevdiğiniz işi yapın ama bilinçli ve eğitimli bireyler olarak bir meslek sahibi olun." İfadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER