“Sarı etikete dikkat edin”

“Sarı etikete dikkat edin”

HABER MERKEZİ

Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği Başkanı Kerim Çayır, Taşınmaz ticaret yetki belgesine sahip olan emlakçılara yönelik sarı etiketler hazırlandığını, yetki belgesi olan emlakçıların iş yerlerinin camlarına etiketlerin yapıştırıldığını söyledi.

İş yerlerinin camında “Taşınmaz ticaret yetki belgesine sahip güvenilir emlakçı” etiketinin bulunduğu esnaflarla gönül rahatlığıyla ticaret yapılabileceğine dikkat çeken Çayır, “Vatandaşlarımızın, devletimizin koyduğu kurallara göre taşınmaz ticareti yapabilecek emlakçıları kolaylıkla algılayabilmeleri için üzerinde ‘Taşınmaz ticaret yetki belgesine sahip güvenilir emlakçı’ yazısının bulunduğu etiketler hazırladık. Bu etiketler alanında yetkin olan tüm esnaflarımızın camlarında yer alacak. Vatandaşlarımız taşınmaz ticaretinde güvenilir yetkili emlak firmalarıyla muhatap olabilmek için bu etikete dikkat etsinler. Bu etiketi olan her şeyi tam güvenilir emlakçıdır” dedi.

Emlakçılar arasında “ayakçı” veya “çantacı” olarak tabir edilen, devlete vergi ödemeyen merdiven altı emlakçılardan uzak durulmasını tavsiye eden SEMDER Başkanı Çayır, “Odamız tarafından hazırlanan etiketin yer aldığı emlakçılarımızda kesinlikle vatandaşlarımız herhangi bir mağduriyet yaşamaz. Bu nedenle vatandaşlarımızı bu işi profesyonel olarak yapan emlak danışmanlarımızla irtibata geçmeleri konusunda ısrarla uyarıyorum” diye konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER