“Şanlı bir zafer”

“Şanlı bir zafer”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bilgin mesajında, Çanakkale Zaferi'nin, topraklarımızı işgal ve Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen, üstün silah gücüne sahip devletlere karşı kazanılmış şanlı bir zafer olduğunu belirtti.

Düşman kuvvetlerinin Çanakkale'nin geçilmez olduğunu en başta denizde gördüğünü ifade eden Bilgin, şunları kaydetti: "Bu uğurda milletimiz, on binlerce Mehmetçiğini şehit vererek Çanakkale sularını kırmızıya boyamıştır. Sonuçta ortaya, bugün gururla andığımız ve mevcudiyetiyle güzelim cennet vatanımızda hayat bulduğumuz Çanakkale destanı çıkmıştır. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Türk Milleti bugün de aynı şevk ve heyecanla zamanı geldiğinde vatanı ve milleti için canını ve kanını vermeye hazırdır. Zaferin 107. yıl dönümü vesilesiyle bu mücadelede yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakar milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum." (AA)

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER