SAMSUN-SİVAS HATTI MODERNİZE EDİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Sivas İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ne katılmak için geldiği Sivas’ta önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Sivas demiryolu hattını modernize ettiklerine de değindi.

SAMSUN-SİVAS HATTI MODERNİZE EDİLECEK

SÜMEYRA DENİZ

 

AK Parti Sivas İl Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun- Sivas demiryolu hattını modernize ettiklerini belirtti.

Yüksek Hızlı Demiryolu çalışmalarına değinen Erdoğan, “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu çalışmalarda teknik sebepler nedeniyle biraz gecikmeler oldu. Bu projede daha fazla gecikmelere yol açan olursa bunun hesabını kendim soracağım. Tabi bu tren hattı Sivas'ta kesilmeyecek. Erzincan, Erzurum ve Kars'a uzanacak. Oradan Pekin'e demir ipek yoluna bağlayacak. Sivas Erzincan arası çalışmalar sürüyor. İnşallah adım adım hizmete sunulacak. Ayrıca Samsun'dan Sivas'a gelecek hattı da modernize ediyoruz" dedi.

Samsun-Sivas demiryolu hattı;
AB hibeleriyle AB sınırları dışında gerçekleştirilen en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Samsun-Sivas demiryolu hattı modernizasyon çalışmaları için 220 milyon avroluk AB hibesi verildi. Bunun yanında 39 milyon avro yerli kaynaklarca bütçe ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER