Samsun hattı açılıyor

2015 yılının Eylül ayında tren trafiğine kapanan Samsun-Sivas demiryolu hattında modernizasyon çalışmalarında sona gelindi. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın Samsun Sivas test sürüşü ile yolculuk ederek inceleme yaptı. Hattın tamamlanmasıyla taşıma kapasitesi en az 5 kat artacak.

Samsun hattı açılıyor

YÜKSEL MENEKŞE

2015 yılının Eylül ayında tren trafiğine kapanan Samsun-Sivas demiryolu hattında modernizasyon çalışmaları tamamlanarak test sürüşleri başladı. TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve yetkililer Samsun’dan Sivas’a yapılan seferle yolculuk ederek hat üzerinde incelemelerde bulundu. Test sürüşüne Genel Müdür İsa Apaydın’la birlikte Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Ömer Vatankulu ve yönetim kurulundan Mesut Simhak da katıldı.

Vatankulu hat hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Sivas-Samsun arasındaki demiryolu hattı 2015 yılının Eylül ayı sonunda tadilata girmişti. Çalışmalar tamamlanarak test sürüşleri başladı. Hatta taşıma kapasitesi en az 5 kat artıyor. Bu hattın konvansiyonel hat olması nedeniyle yük taşımacılığında Samsun’a ortalama yıllık bin milyon ton yük hareketi bu hat üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca hatta Sivas-Samsun yolcu Express treni devreye alınacaktır. Hızlı ve konforlu bir tren işletmeciliğine kavuşmuş olunacak’’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tes
Tes - 2 yıl Önce

Tesr

SIRADAKİ HABER