ŞAMPİYON SELÇUK

Okullararası Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliğini Selçuk Ortaokulu şampiyon olarak tamamladı. Şampiyon ekip kenti gruplarda oynanacak maçlarda temsil edecek.

ŞAMPİYON SELÇUK

Okullararası Yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliği sona erdi. 4 Eylül Spor Salonu’nda Perşembe günü oynanan müsabakalarla tamamlanan il birinciliğini Selçuk Ortaokulu Şampiyon olarak tamamladı. İl birinciliğinde önce grup, ardından 5 okulun katılımıyla tek devreli lig usulü oynanan maçları yenilgisiz şampiyon olarak tamamlayan Selçuk Ortaokulu, önemli bir başarıya imza attı. Şampiyon ekip kenti gruplarda oynanacak müsabakalarda temsil edecek.

MADALYA VE KUPALARI TAKDİM EDİLDİ

Okullararası Yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliğinde dereceye giren ekiplere madalya ve kupaları yetkililer tarafından takdim edildi. 4 Eylül Spor Salonu’nda oynanan final turu son gün heyecanının ardından yapılan madalya ve kupa töreninde dereceye giren ekiplere madalya ve kupaları yapılan törenle takdim edildi. Dereceye giren ekiplere madalya ve kupaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ayhan Bayhan, okul müdürleri A klasman Voleybol hakem gözlemcisi Hasan Denizli, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler takdim etti. Madalya ve kupa töreninin ardından sporcular ve yetkiler toplu olarak objektifler karşısına geçti.

OKULLU VOLEYBOLDA SIRALAMA ŞÖYLE OLDU

Okullarası yıldız kızlar ve erkekler voleybol il birinciliğinde dereceye giren okullara madalya ve kupaları yapılan törenle takdim edildi. Erkeklerde ve kızlarda şampiyon olan okulların kenti gruplarda oynanacak maçlarda temsil edeceği okullu yıldızlar voleybolda il sıralaması ise şu şekilde oldu.

Kızlar

  1. Selçuk Ortaokulu
  2. TOKİ Ahmet Yesevi Ortaokulu
  3. Gazipaşa Ortaokulu
  4. Yunus Emre Ortaokulu

Erkekler

  1. Şehit Hamit Kandur Ortaokulu
  2. Celal Bayar Ortaokulu

FİNAL MAÇI NEFESLERİ KESTİ

Okullu yıldız kızlar voleybol il birinciliğinde son günde oynanan Selçuk Ortaokulu, TOKİ Ahmet Yesevi Ortaokulu müsabakası nefesleri kesti. Final turunun iki yenilgisiz takımının son günde oynanan maçta ortaya koydukları tempolar büyük beğeni topladı. İki okul arasında gidip-gelen müsabaka 5 sette sona erdi. Taybirek setini kazanarak maçtan 3-2 galip ayrılan Selçuk Ortaokulu şampiyonluk kupasını müzesine götürdü.

YILDIRIM TEBRİK ETTİ

Selçuk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenlerinden ve okul voleybol takımı sorumlusu Yılmaz Yıldırım elde edilen başarıdan dolayı sporcularını tebrik etti. İlk maçtan son maça kadar sporcularının istenilen, beklenilen her şeyi maçlarda ortaya koyduklarını kaydeden Yıldırım, yakalanan başarının planlı ve programlı çalışmaların sayesinde geldiğini ifade ediyor. Yakalanan başarıda emeği geçen herkese teşekkür eden Yıldırım, ekip olarak Sivas’ı gruplarda oynanacak müsabakalarda en iyi şekilde temsil etmenin çabası içinde olacaklarını söyledi.

GRUPLARDA BAŞARILI OLMALARI BEKLENİYOR

Okullararası Yıldızlar Voleybol İl birinciliğini kızlarda ve erkeklerde şampiyon tamamlayan okulların grup maçlarında başarılı olmaları bekleniyor. Grup yerleri ve tarihlerinin bu hafta içinde belli olmasının beklendiği voleybolda kızlarda Selçuk Ortaokulu, erkeklerde ise Şehit Hamit Kandur Ortaokulu’nun grup maçlarında başarılı olarak bir üst tura yükselmeleri bekleniyor.

MİLLİ EĞİTİMDEN YETKİLİ BULUNMADI

Okullararası Yıldızlar Voleybol İl birinciliği müsabakaları sona erdi. 4 Eylül Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda dereceye giren ekiplere kupa ve madalyaları yapılan törenle takdim edildi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, okul müdürlerinin yer aldığı kupa ve madalya töreninde Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkililerinin olmadığı gözlerden kaçmadı. Öte yandan il milli eğitim müdürlüğü yetkilerinin spor müsabakaları takip, kupa ve madalya törenlerine bu yıl çoğu kez katılmadıkları görülüyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 08:21

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER