ŞAMPİYON GAZİPAŞA ORTAOKULU

Okullararası yıldız kızlar voleybol il birinciliği sona erdi. Finalde Gemerek Yeniçubuk Cumhuriyet Ortaokulu’nu 3-2 mağlup eden Gazipaşa Ortaokulu şampiyon oldu.

Okullararası yıldız kızlar voleybol il birinciliğinde heyecan Gazipaşa Ortaokulu’nun şampiyonluğuyla sona erdi. Okullararası yıldız kızlar voleybol müsabakaları Çarşamba günü $ Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda oynanan final maçlarının ardından tamamlandı. 24 okulun katılımıyla altı grupta oynanan ilk tur maçlarını başarılı tamamlayan altı ekip iki grupta tek devreli lig usulü oynanan müsabakalarda karşı karşıya geldi. Gruplarında ilk iki içine giren ekiplerin çapraz yarı final turunda yer aldıkları okullu yıldız kızlar voleybolda çapraz yarı final maçlarında başarılı olan ekipler finalde karşılaştı. Gemerek Yeniçubuk Cumhuriyet Ortaokulu ile Gazipaşa Ortaokulu arasında oynanan final maçı 5 sette tamamlandı. Gemerek temsilcisinin setlerde 2-0 öne geçtiği müsabakada, Gazipaşa Ortaokulu müthiş bir geri dönüşüme imza attı.  Maçta oynanan son 3 seti kazanan Gazipaşa Ortaokulu müsabakadan 3-2 galip ayrılarak il şampiyon oldu. Şampiyon takım kenti gruplarda oynanacak maçlarda temsil edecek.

OKULLU YILDIZ KIZLARDA SIRALAMA

Okullararası yıldız kızlar voleybolda Gazipaşa Ortaokulu il şampiyonu oldu. Şampiyonayı finalde Gazipaşa Ortaokulu’na 3-2 kaybeden Gemerek Yeniçubuk Cumhuriyet Ortaokulu 2’inci,  3’üncülük 4’üncülük maçında Gürün YBO’yu 3-1 mağlup eden Ziya Gökalp Ortaokulu 3’üncü, ve Gürün YBO ise 4’üncü olarak tamamladı. İl birinciliğinde okullara verilen 4 kupanın ikisinin ilçe temsilcilerine gitmesi voleybol severleri mutlu etti.

KUPA TÖRENİ YAPILDI

Okullararası yıldız kızlar voleybol il birinciliğinin tamamlanmasının ardından dereceye giren ekiplere madalya ve kupaları yapılan törenle takdim edildi. Dereceye giren ekiplere madalya ve kupaları okul müdürleri, Voleybol İl Temsilcisi Kılıçarslan Gültekin ve Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Keskin tarafından takdim edildi. İl Temsilcisi Kılıçarslan ve Sporcu Eğitim Merkezi Müdürü Keskin, il birinciliğinde dereceye giren ekipleri tebrik etti. Keskin ve Kılıçarslan, Sivas’ı, gruplarda oynanacak maçlarda temsil edecek Gazipaşa Ortaokulu’na grup müsabakalarında başarılar dilediler.

TAŞÇI: TEBRİK EDİYORUM

Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Halil İbrahim Taşçı, okullu yıldız kızlar voleybolda il şampiyonu olan sporcularını ve beden eğitimi öğretmenlerini tebrik etti. Voleybolda kızlarda okul olarak bir ekol olduklarını elde ettikleri şampiyonlukla bir kez daha ortaya koyduklarını dile getiren Taşçı, “ Sezon başından bu yana il birinciliği için çalışmalar yapılıyor. Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin tarafından yürütülen çalışmaların karşılığını bugün il şampiyonu olarak geri aldık. Elde edilen başarıdan dolayı sporcularımı ve beden eğitimi öğretmenlerimi tebrik ediyorum. Başarıda emekleri bulunan sporcu velilerimize teşekkür ediyorum. Şampiyonluk okulumuza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

ÖĞRETMEN ÖZCİHAN. TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gazipaşa Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmenlerinden ve okul voleybol takım sorumlusu İbrahim Özcihan, kazanılan şampiyonlukta emekleri bulunan herkese teşekkür etti. Okullarındaki voleybol kültürünün iyi olmasının meyvelerini yemeye devam ettiklerini dile getiren Özcihan, “ Yıllardan bu yana voleybolda planlı ve programlı çalışmalar yapıyoruz. Her zaman il birinciliklerinde kürsülerde kendimizi yer bulduk.  Bu sezon kürsünün en üstünde yer aldık. Bundan dolayı mutluyuz. Takım olarak çok çalıştık. İl birinciliğini şampiyon tamamlamak için çok emekler verdik. Sonunda mutlu sona ulaştık. Final maçında 2-0 geriden gelerek önemli bir başarıya imza attık. Yakalanan başarıdan dolayı bizlere her zaman destek veren okul müdürümüz Halil İbrahim Taşçı’ya, okul idaresine, zümre arkadaşlarıma, okul öğretmenlerimize ve sporcu velilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

GRUPLAR BELLİ OLACAK

Okullararası yıldız kızlar voleybol il birinciliğini şampiyon olarak tamamlayan Gazipaşa Ortaokulu, Sivas’ı, gruplarda oynanacak maçlarda temsil edecek. Grup tarihlerinin önümüzdeki hafta belli olmasının beklendiği voleybolda şampiyon olan Gazipaşa Ortaokulu’nun grup maçlarıyla ilgili hazırlıklarına ara vermeden devam edeceği öğrenildi.

HAKEMLER BEĞENİ TOPLADI

Okullararası yıldız kızlar voleybol il birinciliğinde görev yapan Sivas bölgesi klasman ve il voleybol hakemleri maçlarda ortaya koydukları yönetimlerle beğeni topladı. 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonu’nda oynanan maçlarda görev yapan klasman ve il voleybol hakemleri iyi yönetimlerinin yanı sıra müsabakalardaki ciddiyetleri, kılık ve kıyafetlerindeki titizlikleriyle de beğeni topladı. Öte yandan il birinciliğinde klasman voleybol hakem gözlemcileri de görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 10:20

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER