Robot Yarışmasına katılacak

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Bilim ve Sanat Merkezi’nde üretilen insansı robot ile 3 boyutlu yazıcı 9-11 Mayıs tarihleri arasında 16 ülkenin katılımıyla yapılacak olan 12. Uluslararası Robot Yarışmasında Sivas’ı temsil edecek.

Robot Yarışmasına katılacak

YÜKSEL MENEKŞE

Bilim ve sanat merkezinde üretilen akıllı hız kontrol sistemi robotohum ve engelsiz asansör projeleri TÜBİTAK’a gönderilirken, 3 adet mekanik ve robotik ürün ortaokul öğrencileri araştırma projesi yarışmasına katılmaya hak kazandı. Vali Davut Gül, Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyarette Bilsem Mekatronik Atölyesi’nin açılışı da yapılırken Atölyede insansı robot, 3 rengi aynı anda basan 3D yazıcı, drone, akıllı hız kontrol sistemi ve engelsiz asansör görücüye çıktı.

Atölyede yer alan mekanik ve robotik çalışmalar hakkında Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Adem Uzun’dan bilgiler alan Gül, öğrencileri yeteneklerinden dolayı kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi. Vali Davut Gül, açılışın ardından öğretmen ve veliler ile bir araya gelerek, onların istek ve taleplerini dinledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 04:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER