Rektör Yıldız’dan BESYO öğrencilerini müjde

Cumhuriyet Üniversştesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri ile bir araya geldi. Rektör Yıldız, imkân dâhilinde olan istekleri yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizerek öğrencilere Spor Fakültesi kurulucağının müjdesini verdi

Rektör Yıldız’dan BESYO öğrencilerini müjde

MEHMET TIRPAN

                 

Öğrenci odaklı çalışmalarıyla bilinen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ve yönetimi öğrenciler ile bire bir görüşerek talep ve şikâyetlerini dinledikleri, yaklaşık 2 yıldır devam eden “Söz Meclisi” programına Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri misafir oldu.Meclis’e Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, BESYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül ve öğrenciler katıldı.Söz Meclisi’nin fakültelerle başladığını söyleyen Rektör Yıldız, şimdi Yüksekokulları misafir ettiklerini anlattı.Prof. Dr. Yıldız, “Biz öğrencilerin iyi bir eğitim almasını, buradan iyi bir eğitimle mezun olmasını, güzel yerlere gelmesini istiyoruz. ‘İyi ki Cumhuriyet Üniversitesi’nde okudum’ diyebilirseniz bu bizim mutluluğumuz olacak. Bunun içinde çalışıyoruz, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizin rahatlıkla ve daha kaliteli eğitim alabileceğiniz, güvenlikle eğitim alabileceğiniz bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. İşlerinizi kolaylaştırmak için uğraşıyoruz.” dedi.

“SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KURULACAK”

 

Rektör Yıldız, imkân dâhilinde olan istekleri yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizerek öğrencilere Spor Fakültesi kurulucağının müjdesini verdi.Daha iyi işler yapacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Yıldız, “Bu sene sizin okulu, fakülteye çevireceğiz. Spor Bilimleri Fakültesi olacak, okulunuzun fakülteye dönüştüğü zaman istediğimiz seviyeye gelmiş olacağız. İnşallah yüksek lisansı ve doktorasını kendi yaptıran bir fakülte olacak. Bir fakülte eğer yüksek lisans ve doktora yaptırıyorsa, o fakülte yükselir. Çünkü kendi hocasını kendisi yetiştirir.” diye konuştu.

 

“ÖĞRENCİLERLE BİREBİR GÖRÜŞÜN”

Öğrenci odaklı çalışmanın önemine değinen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul idarecilerine öğrencilerin sorunlarını gidermelerini söylediğini anlatarak şunları kaydetti:“Dekanlarımıza, müdürlerimize şunu söylüyoruz; Kantinlere inin, öğrencilerimizle sohbet edin. Problemleri ne ise siz halledin. Siz halledemiyorsanız, bize söyleyin biz halledelim. Bunu sağlamaya çalışıyoruz. Her zaman kapımız açık, bu üniversite sizin. Siz varsanız biz varız burada.” dedi.Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Rektör Yıldız, bu yıl bahar şenliklerinin 15 ila 18 Nisan tarihleri arasında yapılacağını söyledi.Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 04:22

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER