“Rehber öğretmenlerin sorumluluğu çok büyük”

“Rehber öğretmenlerin sorumluluğu çok büyük”

HABER MERKEZİ

İl Geneli Rehberlik Hizmetleri Toplantısı yapıldı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürleri Fahrettin Bülbül, Muhammed Alpaslan Ünal ve Süleyman Bekdaş ile il genelindeki rehberlik öğretmenleri katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, rehberlik hizmetlerinin önemine vurgu yaptı.

Öğrencilerin geleceğe yönelik eğitim planlamasında rehber öğretmenlerin önemli bir sorumluluğu bulunduğunu belirten Savaşçı; "Sizler öğrencilerimize ne kadar iyi rehberlik ederseniz öğrencilerimiz de geleceğe dönük eğitim planlamalarını o kadar iyi yapacaktır. Bizler çocuklarımızın gelecekte mutlu olacakları, keyif alacakları işleri yapmasını istiyoruz. Eğer öğrencilerimiz sizlerin rehberliğinde bu planlamayı düzgün yapar ve gelecekte daha başarılı, daha mutlu olacakları işleri yaparsa ülkemizin de geleceği daha güzel olacaktır. O nedenle sorumluluğunuz çok büyük." dedi.

Sivas'ta eğitim alanında önemli proje ve çalışmaların hayata geçirildiğini belirten Savaşçı; “Sanat Sivas ve Spor Sivas gibi projelerle öğrencilerin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal alanda gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar hayata geçirildi. Akademik başarıyı artırmak için ise KÖPRÜ Projesi hayata geçirildi. Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalarla başarı seviyesi her geçen gün artıyor. Öğrencilerin akademik alanda başarılı olabilmeleri için rehberlik öğretmenlerinin desteği çok önemli” ifadelerini kullandı.

Savaşçı'nın konuşmasının ardından Rehberlik hizmetlerinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi değerlendirildi. Toplantıda; genel ve yerel hedefler doğrultusunda yapılan çalışmalar, Sivas Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri ve özel Eğitim Bölümlerinin çalışmaları, danışmanlık ve eğitim tedbiri uygulamaları konuları değerlendirildi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER