“Projelerimizi devam ettirdik”

İl Koordinasyon Kurulu dördüncü toplantısında Vali Ayhan, Salgın mücadele, yüz yüze eğitim ve devam eden projeler hakkında bilgiler vererek yatırımların ve projelerin tüm hızıyla devam ettirildiğini söyledi.

SEYİT ÖMER YILDIZ

2020 yılı İl Koordinasyon Kurulu dördüncü toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Ayhan; “2 Mart ayından beri dünyanın, ülkemizin ve şehrimizin en önemli gündemi elbette Pandemi. Pandemi ile ilgili süreç içerisinde kurulumuzu düzenli olarak bilgilendirdik. Salgın ile mücadelede bizim en önemli hedeflerimizden biri okullarımızın yüz yüze eğitime açılması oldu. Gerek şehrimizde gerekse ülke olarak verdiğimiz mücadele sayesinde 21 Eylül’de başlattığımız Yüz yüze eğitimin kapsamını 12 Ekim tarihinde daha da genişletmiş olduk”dedi.

OKULLARIMIZ İÇİN TÜM KURUMLAR SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLMALI

Ayhan; “ Okulların açılmasında elbette bu aşamaya kadar verdiğimiz topyekûn mücadelenin, koordinasyonun ve işbirliğinin çok büyük rolü var. Ancak bundan sonra vereceğimiz mücadele de en az bu kadar önemli. Çok hassas ve kontrollü bir süreç yönetmemiz gerekiyor. Eğitimin, sadece Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uhdesindeki bir görev olarak asla görülmemesi gerekiyor. Okulları açık tutabilmemiz için tüm kurumlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi lazım. Bu dönemde özellikle Milli Eğitim Müdürlüğümüzden gelen taleplerin ivedi bir biçimde yerine getirilmesi ve işbirliği içerisinde çalışmamız çok önemli. Bu işbirliğinin çok güzel bir örneği olan Sivas Belediyemizin organize ettiği “Öğrencilerimize Tablet Desteği” için Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

PROJELERİMİZİ TÜM HIZIYLA DEVAM ETTİRDİK

Ayhan ayrıca; “Bu süreçte bir yandan Pandemi ile mücadele ederken bir yandan yatırımlarımızı ve projelerimizi tüm hızıyla sürdürmeye devam ettik. Özellikle yaz döneminde sürekli sahada olarak yatırımlarımızı yerlerinde inceledik. Verimli bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum. 4 Öncelikle yatırımcı kuruluşlarımızın yürütecekleri projelerde ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ile gerekli koordinasyonu sağlayarak işi yürütmeleri önemli. Bu kapsamda yatırımcı kuruluşlarımızın çalışmalarında, kaymakamlarımız ve ilçe belediye başkanlarıyla işbirliği halinde olmalarını ve bilgi alışverişinde bulunmaları hususunda hassasiyet göstermelerini bekliyorum. Koordinasyon için, koordinasyon toplantılarını beklemeyelim. Özellikle inşaat sezonu kapanmadan tüm kurumlarımızın sahada daha etkin bir biçimde işlerini takip etmelerini istiyorum. Vatandaş odaklı hizmet modelimizin tüm kurumlarda kesintisiz olarak devam etmesini ve kurumlar arası etkin işbirliğinin aksatılmadan sürdürülmesine özen gösterilmesini istiyorum”dedi.

Ayhan; “5 300 Fikir 300 Proje Kapsamında yürütülen projelerin planlanan takvim doğrultusunda tamamlanması noktasında kurumlarımızın gerekli hassasiyeti göstermesini istiyorum. Tüm kurumlarımızın Pandemi ile Mücadelede bizi zafiyete düşürecek tutum ve davranışlardan uzak durmasını, kurumlarımızın bu süreçte ön görüp ön almasını istiyorum. Tüm kurumlarımızın bu süreçte tedbir ve denetim mekanizmalarını etkin bir biçimde sürdürmesini istiyorum. Kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışacağına eminim. Son olarak paylaşmak istediğiniz hususlarla ilgili sizlere söz vermek istiyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 16:33

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER