Proje ilçeyi karıştırdı

Sivas’ın Kangal İlçesi’nde bulunan Öğretmenevi binasının yıkılacağı söylentisi ortalığı karıştırdı. Öğretmenevinde kalan ve çalışanlar bu durum karşısında tedirgin olurken Kaymakamlık projenin henüz netleşmediğini belirtti.

Proje ilçeyi karıştırdı

SÜMEYRA DENİZ

Sivas Kangal’da yeni Hükümet Konağının yapılacağı alan tartışmalara neden oldu. Şu an ki Pazar yerinin Kangal Belediye’si tarafından başka bir yere taşınıp yanında bulunan askerlik şubesinin alanı da dâhil edilerek yeni Hükümet Konağı yapılması projesi ile ilgili olarak projeye alanda bulunan Öğretmenevinin de yıkılacağı söylentisi eklendi. Konu ile ilgili Öğretmenevinde kalan misafirler ve burada çalışanlar ise mağdur olma korkusu ile yüz yüze kaldı.

Yaklaşık 50 kişiye misafirhane olan öğretmenevinin yıkılması konusu ile ilgili Türk Eğitim Sen ilçe Temsilciliği’nin yaptığı duyuru ise “ilçemizde yapılması planlanan hükümet konağı ve yeni öğretmenevinin ödenek işlemlerinin tamamlandığını, ödeneğin dönmemesi adına acilen yatırıma başlanılması gerektiğinden ve yapılacak binaların taşıyacağı özellikler bakımından yer tayininin belirtilen şekilde yapıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Ayrıca yeni öğretmenevi inşaatına başlanılmadan eskisi yıkılmayacak ve inşaat sürecinde belediyemiz tarafından tahsis edilecek bir binada öğretmenevi olarak hizmet vermeye devam edilecektir. Bu çalışmalarla ilçemize yeni hizmet binaları kazandırılmasını sağlayan ve öğretmen arkadaşlarımızın mağdur edilmemesi hususunda hassasiyet gösteren ilçe yetkililerimize de ayrıca teşekkür ederim” şeklinde.

Öğretmenevinde çalışanlar ve misafirler ise yeni tahsis edilecek binan yeterli olmayacağını Kangal’da otel kültürü olmadığını ve ilçeye gelen misafirlerin öğretmenevini kullandıklarını ayrıca yakın bir tarihte öğretmenevinin tadilattan geçtiğini belirtti.

Kangal Kaymakamlığı’ndan alınan bilgiye göre ise proje henüz net değil. Yapılacak olan proje ile ilgili henüz net bir bilgi olmadığını belirtilen yetkililer öğretmenevinin yıkılmasının söylentiden ibaret olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 05:36

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ VELİ
ALİ VELİ - 2 yıl Önce

BİR OLDU BİTTİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ BİNLERCE LİRA HARCANARAK TADİLATI TAMAMLANAN YENİ BİR BİNADAN FARKI KALMAYAN ODALARDAKİ MOBİLYALARI BAŞTAN AYAĞA YENİLENEN BİR BİNA NEDEN YIKILIR.SİVASIN TOPRAK OLARAK EN BÜYÜK İLÇESİNDE ARSA BULAMAMAK BÜYÜK BAŞARI OLSA GEREK.

recai şanlısüvari
recai şanlısüvari - 2 yıl Önce

kangal kangal olalı böyle birşey görmedi.son 3 yıl içerisinde baştan ayağa yenilenen bir bina kangal yüzölçüm olarak sivasın en büyük ilçesi proje için başka yer bulamamak çok özel yetenek gerektiriyor.kimi bulamaz kimi bilemez diye bir söz var bu durumu çok iyi özetliyo sivasın çoğu ilçesinde olmayan gelip kalanların memnun olduğu bir yer yıkılıyor.

SIRADAKİ HABER