Piyasa hareketlendi

MELTEM DUMAN

Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da hayatın normale döndüğü şu günlerde esnaflarında yüzü gülmeye başladı. Özellikle pandemi yasaklarının verdiği sıkıntıları üzerinden atmaya çalışan esnaflar yasakların kalkması ve piyasanın hareketlenmesi ile yavaş yavaş eski günlerine dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bu kapsamda ilimizde pandemi de en çok etkilenen sektörler arasında yer alan tekstilde, yasakların kalkmasının ardından özellikle düğüncülerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi.

İlgiden dolayı mutlu olan tekstil firması satış elemanları, canlılığın tekrar yaşanmasıyla birlikte satışlarında hissedilir derecede artış yaşandığını belirttiler.

Pandemi öncesi ve sonrasında yaşadıkları sorunları değerlendiren Öz Kütükler Tekstil firma sahibi Eyyüp Kütükde, 1 temmuz sonrası işlerinde hissedilir derecede bir artış yaşadıklarını kaydetti.

1 Temmuzdan önce halkın doğal olarak virüsün verdiği etki ile korktuklarını ve bu sebepten dolayı dışarı dahi çıkmayı istemediklerini belirten Kütükde, “Yaşanan pandemi de yasaklardan dolayı işlerimiz durdu. Satış yapamaz halde geldik. 1 Temmuzdan sonra yasakların kaldırılmasıyla birlikte çok şükür satışlarımız da arttı. Halkımız üzerindeki korkuları atarak artık dışarı çıkıyorlar. Buda bizlere ve diğer esnaflara olumlu yansımaktadır. İşlerimiz çok şükür iyi. Geçen yıl ile bu yıl arasında satışlarımızda gözle görülür bir şekilde artış var. Buna en çok vesile olanda gurbetçilerimiz oldu. Farklı ürünlerde kampanyalarımız her zaman mevcuttur. Her bütçeye uygun ekonomik tekstil ürünlerimiz bulunuyor. Bunun yanı sıra normal ve ağır grupta yer alan ürünlerimizde de halkımızın ilgisini çekecek kampanyalarımız var. Bir çok ürüne zam geldi. Doğal olarak tekstil ürünlerine de geldi. Ancak biz henüz bu zamları yansıtmadık. Eski fiyatlarımızla devam ediyoruz. Halkımızı mağdur etmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER