PAŞABAHÇE’YE YENİ YAMAÇ EVLERİ YAPILIYOR

Yatay bir otel tarzında olan ve bir vadiyi andırır şekilde ortasından küçük bir su akıntısının geçeceği yeni tarzda yamaç evleri inşası devam ediyor. Belediye Başkanı Sami Aydın, “ Hem bölgenin hem de Sivas’ın turizmine katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.

PAŞABAHÇE’YE YENİ YAMAÇ EVLERİ YAPILIYOR

Sümeyra DENİZ

İlk örnekleri oldukça ilgi çeken Yamaç Evlerinin yenileri yapılıyor. Konsepti biraz daha farklı olacak olan yeni yamaç evleri yatay şekilde site tarzı inşa ediliyor. İnşaat çalışmalarını gezen Başkan Aydın yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Projenin Sivas Turizmini yakından etkileyeceğini belirten Aydın, “Yamaç Evlerimiz büyük ölçüde tamamlandı. Bu yılsonuna kadar da tamamen bitirmiş olacağız. Önümüzdeki bahar sezonuyla beraber burası Sivas'ın ve dışarıdan gelen misafirlerimizin hizmetine sunulacak. Peyzaj çalışmaları tamamlandığında her görenin etkileneceği ve özellikle burada kalmayı tercih edeceği farklı bir turizm modeli ortaya çıkacak. Şuan diğer bölgede tamamlanmış olan yamaç evlerimiz var fakat burası oradan daha farklı olacak. Bir sitevâri yatay bir otel tarzında (hobbit köy gibi) doğa ile iç içe güzel bir vadinin içerisinde, ortasından küçük bir su akıntısının olduğu hoş bir görüntü ortaya çıkacağını düşünüyorum. Hem bölgenin, hem Sivas'ın turizmine katkı sunacağını düşünüyorum. Hepsinden önemlisi farklılık, çeşitlilik olacak. Şu anda yapılanlarla birlikte 23 adet yamaç evimiz var. İnşallah ileride bunun sayısını arazinin elverdiği ölçüde 40’a, 50’ye kadar arttırmayı düşünüyoruz. Paşabahçe Türkiye’nin en nezih, en güzel mesire alanlarından bir tanesi oldu. Buraya yeni yapılan her çalışma da, buraya ilave zenginlik kazandıracak ve biz bu projeyi beş yıllık, on yıllık değil en az 15-20 yılda hatta şehre uzanacak şekilde öngördük.'' Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER