Paşabahçe’de iftar yoğunluğu yaşanıyor

Paşabahçe’de iftar yoğunluğu yaşanıyor

MEHMET TIRPAN

Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında iftarlarını açık havada yapmak isteyen vatandaşlar Paşabahçe Mesire alanını tercih ediyor. Özellikle hafta sonu tabiri caizse iğne atsan yere düşmeyecek olan Paşabahçe’de vatandaşlar hepbirlikte oruç açıyor. Ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle açık alanlarda iftar yapmayı tercih eden vatandaşlar, saatler önceden bölgeye giderek kamelyaların üzerine piknik sepeti veya çantalar bırakılıyor. Yaz aylarında dolup taşan ancak Ramazan ayında oldukça sakin günler geçiren Paşabahçe’deki kamelyaların sayısının artırılması bekleniyor. Mesire alanında oturacakları kamelya bulabilmek için erken saatlerden itibaren Paşabahçe’ye giden vatandaşlar ise, iftar saatine kadar mecburen o bölgede vakit geçirmek zorunda kalıyor. İftar zamanına az bir zaman kala mangallarını yakarak, hazırlıklar yapmaya başlayan vatandaşlar, ezanla birlikte açık alanda oruçlarını açıyorlar. Akşam soğuğuna aldırış etmeyen iftarı yapan vatandaşlardan bazılarının, rüzgar ve soğuktan korunmak amacıyla kilim veya naylonla kamelyaların etrafını kapattığı da gözlendi.

KAPASİTE YETMİYOR

Paşabahçe piknik ve mesire alanına talebin çok fazla olması bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Ramazan ayı olması nedeniyle açık havada oruçlarını açan vatandaşlar, iftar sonrası namaz kılmak için camiye akın ediyor. Aşırı yoğunluk nedeniyle abdesthane ve tuvaletlerde kuyruklar oluşuyor. Günlerin uzun olması ve iftar saatinin geç açılması nedeniyle açık alanları tercih ettiklerini belirten vatandaşlar, talebin fazla olması nedeniyle kamelya bulmakta zorlandıklarını söylediler. Çalışmaların yetersiz olduğunu vurgulayan vatandaşlar, Paşabahçe Mesire alanındaki kamelya sayılarının artırılması gerektiğini çevre düzenlemelerinin biran önce tamamlanması talep ettiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 14:59

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çeltek
Çeltek - 2 ay Önce

Oruçta iftarda namazda her yerde illa keyif çatacağız yoksa olmaz. Bu eğlence bu keyif düşkünlüğü müslümanların sonunu getiriyor.

SIRADAKİ HABER