Pala: “Zara’ya hayvan transfer merkezi kurulacak”

Zara Belediye Başkanı Ahmet Pala, Zara’da yapılması planlanan projeler hakkında bilgi vererek Türkiye’de 8 adet olan Hayvan transfer merkezinin bir tanesinin Zara’ya yapılacağını, aynı zamanda Zara’ya arıtma tesisi, soğuk hava depoları ve ahırlar bölgesi yapacaklarını kaydetti.

Pala: “Zara’ya hayvan  transfer merkezi kurulacak”

Mehmet TIRPAN

Zara Belediye Başkanı Ahmet Pala, Zara yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi. Zara’da Kızılırmak projesi ile ilgili çalışmalara başladıklarını aktaran Pala: “Zara’ya ahırlar bölgesi, hayvan transfer merkezi, arıtma tesisi yapmak amacıyla çalışmalarımızı tamamladık. İmar planlarına yönelik çalışmalar yaptık. 750 kişilik düğün salonunu ilçemize kazandırdık” dedi.

Türkiye 8 adet olan Hayvan transfer merkezinin 1 tanesinin de Zara’ya yapıldığını hatırlatan Pala: “Doğudan batıya gidecek bütün hayvanlar Zara’da dinlenmek zorunda. Zara’da transfer edilen hayvanların kan tahlilleri yapılacak. Hastalık olmadığı tespit edilen hayvanlar nakil edilecek. Zara bağlantı noktası olması sebebiyle bu merkez ilçemize kurulacak. Yine soğuk hava ve mezbaha yapımı için ihaleye çıktık. Zara’ya arıtma tesisi yapacağız ve su sorunundan da kurtulacağız. Ahırlar bölgesi oluşturacağız. Tarıma ve hayvancılığa gereken desteği vereceğiz. Bu yıl kamu binaları doğalgaz kullanacak. Yine işlek mahallelere gaz verilecek. Zara’nın yüzde 60’ı doğalgaz kullanacak. Önümüzdeki yıl Zara’nın tamamına doğalgaz kullandıracağız. Abonelik başvurularını aldık. Yollarla ilgili eleştiri alıyoruz. Yolların yapımını biraz geciktirdik. Reşit Paşa Caddesinde doğalgaz çalışmaları yapıldı. Doğalgaz çalışmaları bittiğinde asfalt çalışması yapacağız. Yolların düzenlenmesi ile ilgili İhale yaptık. İlk geldiğimiz günde İmar planları ile ilgili adeta kucağımıza bomba bırakılmıştı. Seçimden 25 gün önce imara açtıkları yerleri tekrar imardan çıkarmışlardı. Binlerce arazi arsa olarak el değiştirmiş. Arsa olarak satılan araziler imardan çıkarılınca mağdur olan vatandaşlar var. İlgili kurumlara yazılar yazdık ama olumlu sonuç almadık. Binaların kimisi geride kimisi ileride yaptırılmış. Revizyon yapmışlar halka duyurulmamış. Tüm bu sıkıntıları aşmak adına çalışmalar yaparak imarla ilgili değişiklikler yaptık. Değişiklikler yaparken de vatandaşın çıkarlarını gözettik” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 13:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15