Pakistanlı göçmenler 10 lira için yolda bırakıldı

Erzurum'dan Sivas'a getirilen ve izin belgeleri bulunan Pakistan uyruklu 254 göçmen otogar yerine, çevre yolunda bırakıldı

Pakistanlı göçmenler 10 lira için yolda bırakıldı

SİVAS (AA) - Erzurum'dan Sivas'a getirilen ve izin belgeleri bulunan Pakistan uyruklu 254 göçmen, kendilerini taşıyan otobüs ve minibüs şoförlerine 10'ar lira vermedikleri iddiasıyla araçlardan indirilerek, kent girişindeki çevre yolunda bırakıldı. 

İddiaya göre, Erzurum Göç İdaresi Müdürlüğünce ikamet etmeleri için Sivas'a sevk edilen Pakistan uyruklu 254 kişi, Sivas-Erzincan karayolunun Organize Sanayi Kavşağı'nda şoförlerin talep ettiği kişi başı 10'ar lirayı vermedikleri gerekçesiyle araçlardan indirildi. 

Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye polis ekipleri gönderildi. Bölgede çok sayıda Pakistanlı göçmen olduğunu gören polisler, bu kişilerin ellerindeki izin belgelerinden Erzurum'dan ikamet etmeleri için Sivas'a sevk edildiklerini tespit etti. 

Göçmenler, ikamet etmek için Sivas'a geldiklerini, kendilerini taşıyan araç şoförlerinin talep ettiği kişi başı 10'ar lirayı vermemeleri üzerine, kent girişindeki çevre yolunda bırakıldıklarını söyledi. 

Bu arada göçmenlerden bazılarının soğuk havadan etkilendikleri görüldü.

Polisin işlemlerinin ardından göçmenler, otobüslerle kent merkezine gönderildi.

 
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 11:38

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER