ÖZEL YETENEK TEST TARİHİ AÇIKLANDI

Ahmet Ayık Spor Lisesi’nde 2019-2020 eğitim dönemiyle birlikte eğitim görmeye başlayacak öğrencileri belirlemek için yapılacak özel yetenek test tarihleri ve okula başvuru takvimi açıklandı.

ÖZEL YETENEK TEST TARİHİ AÇIKLANDI

Sivas’ın tek Spor Lisesi, Ahmet Ayık Spor Lisesi’nde yeni eğitim dönemi özel yetenek test takvimi açıklandı. 10 Haziran, 28 Haziran tarihleri arasında yapılacak ön kayıtların ardından, 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında ise özel yetenek testleri yapılacak. Ön kayıt yaptırmayan öğrencilerin özel yetenek testlerine katılamayacakları okulda özel yetenek testleri için tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda. Birçok başarılı sporcuyu bünyesinde bulunduran Ahmet Ayık Spor Lisesi’nin özel yetenek testlerine bu yılda başvurunun fazla olması bekleniyor.

OKUL MÜDÜRÜ KARABULUT, VELİLERİ VE ÖĞRENCİLERİ UYARDI

Ahmet Ayık Spor Lisesi Müdürü Abdulkadir Karabulut, özel yetenek ön kayıtları ve yapılacak özel yetenek testleri öncesinde öğrencileri ve öğrenci velilerini uyardı. Özel yetenek testleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Karabulut, “ 10-28 Haziran tarihleri arasında okulumuza özel yetenek testleri için ön kayıtlar alınacak. Ön kayıt yaptırmış öğrenciler 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında özel yetenek testlerine katılacak. Ön kayıt ve özel yetenek testleri için daha fazla bilgi almak isteyenlerin htpp//ahmetayıksporlisesi.meb.k12.tr internet adresini giriş yapmaları veya 0346 2264028 nolu telefonu aramaları gerekiyor.” dedi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER