“Özel İdare ve Sivas Belediyesi ilgilenmiyor!”

Gemerek İl Genel Meclis üyesi Ahmet Yağcı, Gemerek Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan yol sorununu meclis gündemine taşıdı. Gemerek OSB’nin bulunduğu durumdan kurtarılması için destek isteyen Yağcı: “Bin 100 dönüm arazinin 1 etabı yani 550 dönümünün alt yapıları yapıldı ancak o bölgeye yol yapılması lazım. 15 yıldır bu yolla ne İl Özel İdaresi ilgileniyor nede Sivas Belediyesi ilgileniyor. Yol olmayan yere yatırım gider mi? Gitmez, gitmiyor da. İnanın ben üzülüyorum. Biz ne yapacağız çaresiz kaldık” dedi.

“Özel İdare ve Sivas Belediyesi ilgilenmiyor!”

Mehmet TIRPAN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gemerek İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Yağcı, Gemerek Organize Sanayisinin sorunlarını gündem taşıdı.  Gemerek’in organize sanayi bölgesinin hazır olduğunu fakat bir türlü faaliyete geçirilemediğini vurgulayan Yağcı; “Gemerek’teki Organize Sanayimizle ilgilenen de yok yapan da yok. Bin 100 dönüm arazinin 1 etabı yani 550 dönümünün alt yapıları yapıldı ancak o bölgeye sadece bir yol yapılacak. Bu yolla ne İl Özel İdaresi ilgileniyor nede Sivas Belediyesi ilgileniyor. Biz ne yapacağız çaresiz kaldık” dedi.

Gemerek Organize Sanayinin kaderinin Kartal kaya barajına dönmemesi gerektiğini vurgulayan Yağcı: “Şuanda yönetim değişmiş. Altınyayla kaymakamımız OSB’nin yönetim kurulu başkanı oldu. Kendisi ile görüştük. Yolun yapılmasını talep ettik. Ancak bu yol 15 yıldır yapılmadı. 15 yıldır bir ocak kurulmaz mı? Yol olmayan yere yatırım gider mi? Gitmez, gitmiyor da. İnanın ben üzülüyorum. Buradan bütün yetkililere sesleniyor. Organize Sanayi Bölgesinin durumu Kartal kaya barajının durumuna dönmesin aradan 40-50 yıl geçmesin. Bizim vatanımız burası. Bu Organize Sanayi Bölgesi tamamlansın vallahi kurban keseceğiz. Bu konuda Sivas Valisi Davut Gül’den yardım bekliyoruz. Yine mecliste karar alıyoruz ancak karar aldığımız işleri tamamlayamıyoruz. Şuanda 17 tane köyümün kanalizasyonu yapılmış 17 köyün kanalizasyonu yapılmadı. Bir türlü para toplayamıyoruz arkadaşlar. Zengin olan köylerden para toplayıp kanalizasyon yapmışız fakir olan köylerden para toplayıp da kanalizasyon yaptıramamışız. Fakir köylere de bir çözüm bulmamız lazım. Tamam, fakir köylerden çok azda olsa katkı payı toplayalım ama işin maliyeti 100 bin TL tutuyorsa 50 bin TL köylülerden toplayalım kalanını İl Özel idare bütçesinden karşılayalım. İnatçı olmayalım insanlara yardımcı olalım. Mağdur olan köylerimizin için bu sorunları dikkate alırsanız sevinirim.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER