“Özel çocuklarımız bizim için değerli”

“Özel çocuklarımız bizim için değerli”

Sivas’ta 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Şehit Halil Kantarcı İşitme Engelliler Özel Eğitim Okulunda kutlama programı düzenlendi. Program öncesinde resim, metal ve moda sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Öğrencilerin hazırlamış olduğu sergiyi gezen protokol üyeleri; öğretmen ve öğrencilerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sergi açılışının ardından Engelliler Haftası programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Okul Müdürü Ahmet Çakmak’ın açış konuşması ile devam etti. Çakmak’ın ardından Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, günün anlam ve önemine değinen bir konuşma yaptı.

Sivas’ta bulunan özel eğitim kurumları ve öğrencileri ile ilgili bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise “Bütün özel çocuklarımız bizim için çok değerli, bu sebeple onlar için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bu vesile ile burada bulunan özel öğrencilerimizin ve bütün özel insanlarımızın haftasını kutluyorum. Dilerim ki daha bilinçli ve daha duyarlı bir gelecek inşa ederiz” dedi.

Program okul öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu ritim gösterisi, tiyatro, halk oyunları gösterileri ile devam etti. (İHA)

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER