“Otlayan hayvanlar okul içerisine giriyor”

İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Murat Toraman, “Kabasakal Köyü okullarında çevre duvarı yok. Okul çevresinde otlayan hayvanlar okul içerisine girebiliyor. Okuldan çıkan çocuklar özellikle tenefüs saatlerinde bu nedenle oldukça sıkıntı yaşıyor” dedi.

“Otlayan hayvanlar okul içerisine giriyor”

Mehmet TIRPAN

Beştepe - Harmancık Köyü ve Kabasakal Köyü okul duvarları hakkındaki önerge ele alındı.

Konuyla ilişkin rapor hazırlayan Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu meclis üyelerine bilgi verdi.

Yaptıkları araştırma neticesinde hazırladıkları rapor hakkında bilgi veren Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Murat Toraman, “Komisyonumuza havale edilen " Beştepe — Harmancık Köyü ve Kabasakal Köyü okulları bahçe duvarları ile ilgili olan önerge " komisyonumuzca görüşülerek rapor hazırlanmıştır” dedi.

Kabasakal Köyü okulu arazisi yaklaşık 6 dönüm olup oldukça geniş bir alana sahip olduğunu belirten Toraman, “Okul bahçesi olarak kullanılan alanda hiç çevirme duvar vb bir şey bulunmamaktadır. Okul binası etrafında çevrili bir alan olmaması nedeniyle çevreden geçen otlayan hayvanlar okul içerisine girebilmektedir. Okuldan çıkan çocuklar özellikle tenefîis saatlerinde bu nedenle oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Okulda 17 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Beştepe — Harmancık Köyü okulu devletimizin imkanları sayesinde geçen yıl tadilattan geçirilmiş olup oldukça bakımlı durumdadır. Fakat çevre duvarları eski taş duvar olup bir kısmı yıkılmıştır. Ayrıca okui bahçesinde bulunan yaklaşık 100 e yakın selvi ağacının kurumuş olanlarının tespit edilerek kesilmesinde fayda vardır. Okulda 13 öğrenci eğitim öğretim görmektedir. Konunun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne iletilmesinde fayda vardır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2018, 04:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER