ÖSYM BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

ÖSYM BAŞKANI  GÖREVDEN ALINDI

HANİFE KANAT

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanan kararla ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin düzenlediği, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) geçtiğimiz Pazar günü uygulandı. Kamu personeli olmak isteyen binlerce kişi sınava girdi. Ancak iddiaya göre, sınavda çıkan sorular bir yayınevinin deneme kitapçığında ki sorular ile birebir aynı. İddianın üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na sınavı inceleme talimatı verdi.

İletişim Başkanlığı inceleme başlattı ve ardından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kurulu'na inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Devlet Denetleme Kurulu'muzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.” dedi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20