Örnek etkinlik

Fevzipaşa İlkokulu’nun geleneksel hale getirdiği ‘Velilerle Kitap Okuma’ etkinliği beğeni topluyor. Okuma alışkanlığının ebeveynlere de aşılanması amacıyla öğretmenler, veliler ve öğrenciler haftada bir ders saati hep birlikte kitap okuyor.

Örnek etkinlik

YÜKSEL MENEKŞE

Fevzipaşa ilkokulunda veliler ve öğrenciler bir araya gelerek birlikte kitap okuyor. Okul yönetimi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikte, öğretmenler, veliler ve öğrenciler haftada bir ders saati hep birlikte kitap okuyor.  İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da katıldığı son hafta etkinliğinde Altınsoy, veliler ve öğrenciler bir araya gelerek kitap okudu. Etkinlik ve amacı hakkında yapılan açıklamada, ‘’Hem yavrularımıza daha ilkokul sıralarında kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, velilerimizin evde çocukları ile kaliteli zaman geçirmelerine katkı sunmak hem de etkinliğimize velilerimizi de dahil ederek veli-okul işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca 2016- 2017 eğitim-öğretim yılının ikinci kanaat döneminde hayat boyu öğrenme kapsamında Anne Çocuk Eğitimi alan 40 velimize sertifikalarını dağıttık. Sertifikalarına kavuşan velilerimizin mutluluğu bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiştir. Gerek kitap okuma programımızın açılış etkinliğine gerekse velilerimize sertifikalarının dağıtılması programına yoğun mesaisi içerisinde kıymetli zamanlarından ayırarak bizleri onurlandıran en başta İl Milli Eğitim Müdürüm Sayın Mustafa Altınsoy olmak üzere Şube Müdürüm Sayın Mücahit Gül'e, Halk Eğitim Merkezi Müdürüm Sayın Tuncay Baral'a, eğitim görevlisi Rehber Öğretmen Sayın Zekiye Bice Sirer’e, değerli öğretmen arkadaşlarıma, kıymetli velilerimize ve sevgili yavrularımıza şükranlarımı sunuyorum’’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER