ORAN’a proje sunulacak

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarının ilki gerçekleştirildi. Sivas İl Özel İdaresi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından yürütülen Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında “Oynayarak Öğreniyorum” adlı proje sunacak.

ORAN’a proje sunulacak

Mehmet TIRPAN

Yerel Parlamento, Mart ayı toplantılarının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Sivas İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen oturum, Şubat ayı meclis ve encümen karar özetlerinin okunması ile başladı. Daha sonra Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından yürütülen Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Sivas İl Özel İdaresi adına “Oynayarak Öğreniyorum Projesi” başlıklı proje sunulmasına, eş finansman desteği sağlanması ve imza konusunda da Genel Sekreter Yardımcısı Alparslan Ceyhan’a yetki verilmesine karar verildi.

Daha sonra Yıldızeli Danaören’de yaşayan vatandaşların kanalizasyon işçiliğini karşılayamaması nedeniyle programın aynı ilçenin Kızılköy köyüne aktarılmasına karar verildi. Mart ayı meclis toplantıları bugün saat 11.00’da gerçekleştirilecek oturumla devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER