Okulların güvenliği masaya yatırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçilen ve aralarında Sivas’ın da bulunduğu 5 pilot ilde ‘Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı’ başlatıldı. Sivas yapılan çalıştayı İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy başkanlığında gerçekleştirildi.

Okulların güvenliği masaya yatırıldı

YÜKSEL MENEKŞE

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi’nin planlaması kapsamında düzenlenen “Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı” Sivas’ta başladı. Sivas Öğretmenevinde 1 hafta boyunca farklı oturumlar halinde gerçekleştirilecek çalıştayda İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi (İSGB) tarafından bilgilendirmeler yapılacak ve veli, öğrenci, idareci, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve muhtarlarla okullarda güvenli eğitim ortamları sunulması noktasında fikir alışverişinde bulunulacak.

Çalıştayın ilk oturumu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy başkanlığında gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, aralarında Sivas’ın da bulunduğu 5 pilot ilde gerçekleştirilen “Eğitim Ortam ve Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Şartları Çalıştayı”nın hayırlı uğurlu olmasını diledi. Eğitim ortamlarının daha güvenli hale getirilmesi noktasında gündeme getirilecek fikir ve önerilerin büyük önem taşıdığını belirten Altınsoy, “Bakanlığımız, son yıllarda güvenli eğitim ortamlarını tesis etmek için önemli çalışmalar imza atıyor. Bu çalışmalarda bizim önceliğimiz, problem ortaya çıkmada önleyici tedbirler alınmasını sağlamak. Bu konu sadece müdürlüğümüzün değil, hemen herkesin sorumluluğunda olan bir konu. Çünkü evlatlarımız bu okullarımızda eğitim görüyorlar. Önceliğimiz onların güven içerisinde eğitim öğretime devam etmeleridir. Ben bu çalıştaydan güzel sonuçlar elde edileceğine inanıyorum. Şimdiden katkı sağlayan tüm taraflara teşekkür ediyorum.”

Altınsoy’un konuşmasının ardından, İSGB koordinesinde çalışma gurupları oluşturularak raporlar hazırlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER