Öğretmenevinin yeri belli oldu

Tartışmalar eşliğinde taşınma çalışmaları sürdürülen Öğretmenevinin yapılacağı alan belli oldu. Yeni Öğretmenevinin yıkımı gerçekleştirilecek olan Askeri Hastane arsasına yapılacağı öğrenildi.

Öğretmenevinin yeri belli oldu

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas öğretmenevinin tadilatı yapıldıktan sonra taşınma kararı alınması tartışmalara neden olurken yeni öğretmenevinin yapılacağı alanda belli oldu.

Öğretmen evi konusundaki tartışmaları CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız TBMM’ne taşımış, buraya yapılan masrafın havaya uçurulduğunu ifade ederek, ‘’Madem taşınacaktı neden tadilat yapıldı’’ diyerek tepkilerini dile getirmişti.

Bu tartışmalar sürerken,. öğretmenevinin yıkımı yapılacak olan Askeri Hastanenin arsasına yapılacağı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. İl Özel İdaresi tarafından yıkılacak olan eski askeri hastane yerine Kamu Hastaneler Birliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü’nün taşınacağı belirtilmişti. Hastane yıkım ihalesine çıkartılırken, belirtilen kurumların yanı sıra Öğretmenevinin de buraya taşınacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2017, 15:05

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya Soybayraktar
Ziya Soybayraktar - 1 yıl Önce

Askeri Hastane yerine Öğretmenevinin yapılmasının planlanması şahsi kanaatime göre yanlış bir karardır.Oraya Halk Sağlığı il müdürlüğü binası,Kamu hastaneleri Birliği binası,Sağlık Müdürlüğü binası yapılması planlanıyorsa ki öyle bir plan var oraya Öğretmen evinin mante edilmesi yanıştır. Askeri hastane bölgesi komple bir Sağlık Kampüsü olarak değerlendirilmeli ve ileride sağlıkla ilgili oluşabilecek ihtiyaçlar için o alan rezerv alanı olarak değerlendirilmelidir.

Ziya Soybayraktar
Ziya Soybayraktar - 1 yıl Önce

Önceki yoruma ilaveten Askeri hastane bölgesi bir sağlık kompleksi olarak değerlendirilmeli ve şehrimizin coğrafi jeopolitiği dikkate alınarak oraya ihtiyaç halinde derhal kurulabilecek bir sahra hastanesi için alt yapı hazırlanır ve hazır tutulur.

SIRADAKİ HABER