Öğrenciler ve öğretmenler ders başı yaptı

2019-2020 eğitim öğretim yılı içerisinde ilk ders zili çaldı. Milyonlarca öğrenci uzun süren yaz tatilinin ardından yeni eğitim öğretim yılında öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşadı.

Öğrenciler ve öğretmenler ders başı yaptı

MEHMET TIRPAN

İlimiz genelinde 118 bin 962 öğrenci ile 8 bin 934 öğretmen ders başı yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulunda 2019-2020 Eğitim-öğretim dönemi ders yılı açılış programı düzenlendi. Programa veliler okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla geleceğimizi emanet edeceğimiz talebelerle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Eğitimin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, “Eğitim hem uzun soluklu hem de tüm paydaşlarımızla el ele vererek başarıya ulaşacağımız bir süreç. Bu süreçte öğrenci, öğretmen, veli ve idareci başta olmak üzere hepimize önemli görevler düşmektedir. Yürekten inanıyorum ki her birimiz görevlerini en iyi şekilde yaptığı sürece ülkemizi daha iyi seviyelere taşıyabileceğiz. Bizler bugüne kadar attığımız her adımda eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır anlayışıyla hareket ettik. Köklü tarihimizden aldığımız güç ve bizi biz yapan değerlerimizle öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil aynı zamanda Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden de gelişmiş bireyler olarak çocukları yetiştirmeye gayret gösterdik. Hayata geçirdiğimiz çalışmalarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başarının sırrı olarak ifade ettiği oku, düşün, uygula ve neticelendir sözünü kendimize rehber edindik. Evet, "Oku, düşün, uygula, neticelendir."  Sözünün ışığında bugün yeni bir eğitim- öğretim yılına başlıyoruz. Sultan Şehir Sivasımızda okuyan, fehmeden, öğrendiklerini gerçek hayatta uygulamaya geçiren nesiler yetiştirmek için hem geçen yılki projelerimizi arttırarak devam ettireceğimizi hem de yeni ve özgün çalışmalara imza atacağımızı bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 11:17

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER