‘’Öğrenciler bilgi hamallığından kurtulacak’’

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredat hakkında bugün bir basın toplantısı düzenleyerek ayrıntıları aktaracak. Yeni müfredatın, ‘Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en iyi müfredat’ olarak adlandırıldığını belirten Bakan Yılmaz, ‘’Öğrencilerimiz bilgi hamallığından kurtulacak’’ dedi.

‘’Öğrenciler bilgi hamallığından kurtulacak’’

YÜKSEL MENEKŞE

Yaklaşık bir yıl boyunca üzerinde çalışılan yeni eğitim öğretim müfredatının ayrıntıları bugün belli olacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada bugün bir basın toplantısı düzenleyerek ayrıntıları paylaşacağını belirtti. Öğrencilerin, derslerde öğreneceği bilgilerin hayatında faydasını görmesi gerektiğini belirten Yılmaz, ‘’Öğrencilerimizi bilgi hamalı yapmamamız lazım. Kendi hayatına hiçbir faydası olmayan bilgileri vermememiz lazım. Bunun için de müfredat çalışmasını başlattık, sorduk, ´Hangi dersler faydasızdır, öğretmenin, öğrencinin memnuniyeti nedir?´ diye. 51 programı tamamladık, salı günü basın toplantısı ile her türlü detayını açıklayacağız. Şundan emin olun ki benim bakanlığımdaki bu konuda eğitim uzmanları da söyledi, ´Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana yapılmış en güzel, gerek grafik olarak gerek kağıt kalitesi olarak gerek tasarım olarak gerek içerik olarak en iyi müfredatı hazırladık´ diyorlar. İnşallah halkımıza sunacağız.’’ dedi.

Yeni müfredatta 15 Temmuz demokrasiye darbe girişimine de yer vereceklerini anlatan Bakan Yılmaz, müfredata ilişkin aralık ayına kadar öğretmenlerden geri dönüşler alacaklarını, alınan verileri yeniden işleyerek gelecek dönemden itibaren de yeni müfredatla devam edileceğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 03:49

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER