Ne yapıldıysa olmadı dilenciler vazgeçmedi

Ne yapıldıysa olmadı  dilenciler vazgeçmedi

SEYİT ÖMER YILDIZ

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da dilenciler vatandaşların dini ve insani duygularını kullanarak para toplamaya devam ediyor.

Özellikle kentin işlek caddeleri üzerinde ve Cuma namazlarında cami önlerini mesken tutarak dilenen şahışlar zaman zaman zabıta ekiplerinin de çalışmaları ile toplanıyor ancak yeterli yasal yaptırımların olmaması nedeniyle şahışlarda dilenmeye kaldıkları yerden devam ediyor.

CUMA NAMAZLARINDA VAAZLAR VERİLDİ

Bir dönem Cuma namazlarında dilencilere para verilmemesi yönünde vaazlar da verilmişti. Kısmen etkili olan bu yöntem yine kesin çözüm sağlamadı ve dilenciler insanların dini duygularını istismar ederek vatandaşlardan para almaya devam ediyorlar.

AFİŞLER ASILDI

Zaman zaman sivas belediyesi zabıta ekipleri tarafından afişler kentin çeşitli bölgelerine asarak bu istismarın önüne geçmeye çalıştı ve bir süre etkili de oldu ancak sonrasında dilenciler tekrar tekrar sokaklara indi.

ZABITA EKİPLERİ DE ŞAŞTI KALDI

Sivas belediyesi zabıta ekipleri dilencilere göz açtırmıyor ancak her geçen gün yenisinin türediği Sivas’ta zabıtalar da şaştı kaldı. Sürekli olarak dilenen şahısları yakalayan zabıta ekipleri şahıslara para cezası uyguladıktan sonra serbest bırakmak zorunda kalıyor hal böyle olunca da zabıtalar her köşe başında dilenmeye devam ediyorlar.

ŞEHİR ŞEHİR GEZİYORLAR

Farklı şehirlerden gelerek Sivas’ta dilencilik yapan şahışlar küçük yaşta ki çocukları kullanmaktan da geri durmuyor.Ne yazık ki evinde yada okulunda olması gereken yaşta ki çocuklar dilendirilerek suça teşvik ediliyor.Konuyla ilgili olarak kesin bir yöntem ne olacak ve yetkililer nasıl bir çalışma yapacaklar merak ediliyor

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER