“Müthiş bir otopark sorunumuz var”

“Müthiş bir otopark  sorunumuz var”

MEHMET TIRPAN

Zafer Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Budaklı, Sivas’ta müthiş bir otopark sorunu olduğunu ve otopark ücretlerinin de çok fazla olduğunu söyledi.

Özellikle hareketli cadde ve sokaklarda bu sorunla çok sık karşılaşıldığının altını çizen Budaklı, “Belediye belirli alanlara bölgesel otopark yapmak zorunda. Bu durum Belediye bir yük getirmez. Belirlenen bölgelerdeki apartmanlara oturum ruhsatı verilince alınan Otopark parası kullanılabilir. 50 yıldır bu uygulama var. Yeşil alanlar ve kamuya ayrılan alanlara otopark yapılabilir. Herhangi bir arazi üzerinde 18. İmar uygulaması yapılınca arazinin bir kısmı zaten kamu yararına ayrılıyor” dedi.

Özel Otopark ücretlerini de eleştiren Başkan Budaklı, “Otopark ücretlerinde giriş 5 TL. 1 Saat sonrası otopark ücreti ise 4 TL. Makbuzu ödemeyi unutursanız ise 25 TL. Bu özel otoparklar milleti soymak için mi var. Otopark fiyatı düşük olmalı ki vatandaş arabasını otoparka çeksin. Merkeze gelen vatandaşlar merkeze yakın mahalle ve sokaklara girip araçlarını park ediyorlar. Siyaset sonunu görme sanatıdır. Kent merkezine yakın mahalleler gezildiğinde parklardan dolayı insanlar evlerine bile giremiyor. Sivas’ın iktidar partisi bunu görmüyor mu evet görüyor. Ama sorun yıllardır çözülmüyor. Bu sorun çözülmediği gibi otopark ücretleri de geri çekilmiyor. Otopark ücretleri 1-2 TL olursa toplum bu ücreti rahatlıkla verir. Mahalle aralarında peş peşe dizili araçlar olmaz. Mahalle sakinleri de bu konuda rahatsız. Sivas’ı dörde bölüp bölgesel otoparklar yapılmalı. İnsanların değerli olan araçlarını koruyalım. Belediyeler kendilerine ait olan yeri kiraya verseler bile asıl miktar alınmalı. Belediyenin bize bu hakkı sağlaması lazım” ifadelerini kullandı.


SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER