Mütevelli heyeti belirlendi

MELTEM DUMAN

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının 4. Oturumu il Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, başkanlığında gerçekleştirdi.

Toplantıda, il ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev alacak hayırsever vatandaşlar oy birliği ile belirlendi.

Mütevelli heyeti seçimi öncesi söz alarak konuşan Divriği İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, “Mütevelli Heyeti için bizden isim istendi isimde verdik. İki dönedir de bizim meclis üyelerimizin hiç biri heyette yer almıyor. İlçelerden seçilerek gelen arkadaşlarımıza azınlık olarak mı bakıyorsunuz anlayamıyoruz. İlçemle ilgili üç mütevelli heyeti ismi geçti biz bu isimlere karşı olduğumuzdan itiraz etmiyoruz. Neden bu heyet içerisinde bizim arkadaşlarımızın ismi yok bunu soruyoruz. Bu konuya bir açıklık getirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güller’in sorusuna cevap veren İl Genel Meclisi Hakan Akkaş ise, “Mütevelli Hayati konusunda verilen isim seçilmemiş diye bu durumu CHP grubunu azınlık görme gibi bir düşüncemiz yok. Mütevelli heyetini de zaten İl Genel Meclis Üyeleri seçiyor. Bu konuda eleştiriyi hak ettiğimizi düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2022, 16:03

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20