Miniklerden şiir dinletisi

Beypınar İlk ve Ortaokulu öğrencileri, “Şiirden Gönüllere” adlı şiir dinletisi düzenledi. Minik öğrenciler ve öğretmenleri, şiir ve türkülerle katılımcılara unutulmaz bir dinleti sundu.

Miniklerden şiir dinletisi

YÜKSEL MENEKŞE

Beypınar İlk ve Ortaokulu öğrencileri, “Şiirden Gönüllere” adlı şiir dinletisi düzenledi. Doğa Koleji’nde düzenlenen programa Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Doğa Koleji Kurucusu Mustafa Eken, Şube Müdürleri Mehmet Darıcı, Fahrettin Bülbül ve Anakız Yörük, Okul Müdürü Numan Kantar, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda daha sonra okul müdürü Numan Kantar, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Kantar’ın ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, “Duyguların ve düşüncelerin yapay kalıplara hapsedildiği bir çağda yaşıyoruz. Bu çağda insan, varlığın maddi yönüne ait bilgisini artırırken ruhi ve metafizik yönü ile bağını her geçen gün azaltmaktadır. İnsanoğlu, maddeye hâkim olmak gayesi ile çıktığı yolculukta kendisini maddenin sınırları ile sınırlandırmış, onun esiri olmuş; ruhu bir kenara bırakarak hakikate yüz çevirmiştir. Şiirden sanattan edebiyattan uzaklaşarak güzel deyince “popüler” olanı doğru ve iyi deyince “faydalı ve kârlı”  olanı anlar olmuştur. Bunca yanılgı arsında Beypınar ilk ve ortaokulumuzdan kendileri küçük yürekleri büyük bir grup yavrumuz seslendirecekleri şiirlerle ruha, gönle nüfuz etmeyi gaye edinmişlerdir.  Ben böyle güzel bir gayeye hizmet eden tüm öğrencilerimizi ve programa emek veren öğretmenlerimizi hepinizin huzurunda ayrı ayrı tebrik ediyorum” İfadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Beypınar İlk ve Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin seslendirdikleri şiir ve türkülerle sona erdi. Sivas Valisi Davut Gül, programın sonunda tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 05:15

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER