Milli Mücadelenin 100. Yılında Sivas’a 100 bin fidan dikilecek

Mehmet TIRPAN

Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz,  Milli Eğitim Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğünün protokol imzaladığını, imzalanan protokolün içinde Sivas’ın da yer aldığını söyledi.

Sivas Kongresinin 100 yılına ilişkin ağaçlandırma çalışmaların yapılacağını vurgulayan Bölge Müdürü Dilitemiz, “Protokolün içerisinde Sivas’ı da ilgilendiren Sivas Kongresinin 100 yılına ilişkin oldukça yoğun fidan dikimi çalışmaları yapılacak. Özellikle okullarında bahçelerine fidan dikilip bakım çalışmaları yapılacak. Milli Mücadelenin 100. Yılında Sivas’a 100 bin fidan dikilecek” dedi.

İmzalana protokolün 6 ili kapsadığını aktaran Diltemiz, “İstanbul’dan başlayıp Samsun, Sivas ve Ankara gibi illeride içine alan bir protokol. Şuanda ağaç dikilecek alanları hazırlıyoruz. Okullarımızın bahçelerini ağaçlarla donatacağız. Hazırlık çalışmalarına başladık. Sivas’ta aynı zamanda diğer rutin çalışmalarımızı da yürüteceğiz. Bakım faaliyetlerimiz devam ediyor. Bazı yerlerde ağaçlandırma ile ilgili talepler var. Kurumlara her türlü desteği sağlıyoruz. Ağaçlandırma taleplerini yerine getiriyoruz. Mezarlık, cami bahçelerinde talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Erozyonun olduğu yerlerde teras yapıyoruz. Yine dere içlerinde akışı engellemek adına dere içerisini kafes tellerle kapatıyoruz. Ayrıca rehabilitasyon faaliyetlerimiz de devam ediyor. Rehabilitasyon faaliyetlerinden maksat orman alanlarındaki bakım faaliyetleri, budamalar ve boş alanları da fidan dikerek verimli hale getiriyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 12:46

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER