Milli Eğitim, yine Bakan Yılmaz’a emanet

Başbakan Binali Yıldırım, dün hükümetin yeni kabinesini açıkladı. Yapılan revizyonla 11 bakanlıkta değişime gidildi. Kabineye 6 yeni isim girerken 5 bakanın görev yeri değişti. Yerini koruyan 15 bakandan birinin, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olması ise Sivaslıları sevindirdi.

Milli Eğitim, yine Bakan Yılmaz’a emanet

YÜKSEL MENEKŞE

Anayasa değişikliğinin ardından gündeme gelen kabine revizyonu gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım arasında dün yapılan sürpriz görüşmeden sonra kabine değişikliği yapıldı. Görüşme sonrası kameralar karşısına geçen Başbakan Yıldırım, kabinedeki değişiklikleri açıkladı.

Yapılan revizyonla 11 bakanlıkta değişime gidildi. Kabineye 6 yeni isim girerken 5 bakanın görev yeri değişti. Milli Eğitim Bakanlığının da aralarında bulunan 15 bakan ise yerini korudu.Bakan İsmet Yılmaz’ın görevine devam etmesi Sivaslıları sevindirdi. 5 Başbakan yardımcısından görevine devam eden tek isim ise Mehmet Şimşek oldu.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamasına göre revizyon sonrası yeni Bakanlar Kurulu şöyle şekillendi: Başbakan Yardımcısı: Bekir Bozdağ (Eski Adalet Bakanı), Başbakan Yardımcısı: Mehmet Şimşek (Değişmedi), Başbakan Yardımcısı: Fikri Işık (Eski Milli Savunma Bakanı), Başbakan Yardımcısı: Recep Akdağ (Eski Sağlık Bakanı), Başbakan Yardımcısı: Hakan Çavuşoğlu (Yeni isim), Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül (Yeni isim), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Fatma Betül Sayan Kaya (Değişmedi), Avrupa Birliği Bakanı: Ömer Çelik (Değişmedi), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Faruk Özlü (Değişmedi), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Jülide Sarıeroğlu (Yeni isim), Çevre ve Şehircilik Bakanı: Mehmet Özhaseki (Değişmedi), Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu (Değişmedi), Ekonomi Bakanı: Nihat Zeybekci (Değişmedi), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak (Değişmedi), Gençlik ve Spor Bakanı: Osman Aşkın Bak (Yeni isim), Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Ahmet Eşref Fakıbaba (Yeni isim), Gümrük ve Ticaret Bakanı: Bülent Tüfenkci (Değişmedi), İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu (Değişmedi), Kalkınma Bakanı: Lüffi Elvan (Değişmedi) , Kültür ve Turizm Bakanı: Numan Kurtulmuş (Eski Başbakan Yardımcısı), Maliye Bakanı: Naci Ağbal (Değişmedi), Milli Eğitim Bakanı: İsmet Yılmaz (Değişmedi), Milli Savunma Bakanı: Nurettin Canikli (Eski Başbakan Yardımcısı), Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu (Değişmedi), Sağlık Bakanı: Ahmet Demircan (Yeni isim), Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Ahmet Arslan (Değişmedi).

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 04:54

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER